Дизельний Kia Sportage провалив тест на надійність: двигун зламався вже на 53000 км.

Час читання: 2 хв.
0
Дизельний Kia Sportage провалив тест на надійність: двигун зламався вже на 53000 км.

Німецьке видання Auto Bild займається тим, що щороку шукає найнадійніші автомобілі. При цьому журналісти спираються на статистику. Протягом одного-трьох років куплені для тестів машини проїжджають 100 тисяч кілометрів. Кожна поломка або дефект відзначаються випробувачами та включаються до підсумкової оцінки під час підбиття підсумків. Потім автомобіль піддається розбиранню та перевірці деталей на знос.

В останньому тесті німців відбулася справжня сенсація. Популярний кросовер Kia Sportage провалив тест, проїхавши без поломок трохи більше половини необхідного кілометражу. Машина вибула з випробування на позначці 53 тисячі 514 кілометрів через поломку двигуна.

Тест актуального покоління Kia Sportage, обладнаного дизельним мотором 1,6 CRDi та 48-вольтовим стартер-генератором розпочалися ще восени 2022 року.

З того часу машина демонструвала себе цілком нормально і навіть подобалася своєю поведінкою випробувачам, але в якийсь момент її двигун почав втрачати потужність, а потім на приладовій панелі загорілася лампочка Check Engine .

Автомобіль доставили в сервіс і розібрали його силовий агрегат, де відразу знайшлася крихітна тріщина в області мосту між третім і четвертим циліндрами. На думку експертів, причиною поломки виявився недолік охолоджуючої рідини, що призводило до теплових навантажень двигуна.

Інформацію передали в Kia, де її фахівці заявили, що до поломки дійсно призвела поступова втрата рідини, що охолоджує, ймовірно, викликана витоком з одного зі шлангів.

У компанії взяли це питання на опрацювання, але в тесті її кросовер Sportage це вже не допоможе. Машина вибула з випробувань, а значить за підсумками тестів увійде до списку ненадійних автомобілів для покупки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!