У 2025 році Toyota виведе на ринок повнопривідний електричний кросовер з запасом ходу на 500 км

0
137

У 2025 році Toyota готується представити Toyota bZ2X, електричний кросовер, який обіцяє вражаючі можливості повного приводу та значний запас ходу в 500 км. Досвідчені дизайнери іспанського видання Motor створили ескіз майбутньої моделі.

Позиціонуючись як електричний аналог Toyota Yaris Cross, bZ2X продовжує спадщину свого побратима з двигуном внутрішнього згоряння. Yaris Cross, субкомпактний кросовер B-класу, дебютував у 2020 році і швидко піднявся до лідерських позицій у своєму сегменті в різних країнах. Його успіх можна пояснити виграшним поєднанням яскравого дизайну, передових технологій та ефективної гібридної силової установки.

Рішення Toyota представити Toyota bZ2X пояснюється прагненням задовольнити потреби клієнтів, які шукають невеликий кросовер з електроприводом. Варто зазначити, що цей проект є результатом спільної роботи з Suzuki, що знаменує собою спільне підприємство японських автомобільних гігантів. У тандемі з bZ2X, Suzuki має намір представити свій власний маленький електричний кросовер – Suzuki eVX.

Маючи однакові розміри, Suzuki eVX і Toyota bZ2X матимуть довжину 4,3 метра, ширину 1,82 метра і висоту 1,62 метра. Це розміщує їх у проміжному просторі між сегментами B і C на автомобільному ринку. Очікується, що Suzuki eVX, електричний наступник Suzuki S-Cross, з’явиться на ринку в 2025 році і запропонує похвальний запас ходу в 450 км.

Черпаючи натхнення в концепті Toyota Urban SUV, представленому в 2023 році, bZ2X включає в себе ключові елементи цього концепту.

Концепт Urban SUV слугує основою для компактного електричного міського позашляховика, пристосованого для європейського ринку, який може похвалитися вражаючим запасом ходу до 600 км і побудований на спеціальній платформі для електромобілів.

Під капотом Toyota bZ2X матиме два варіанти електричної силової установки. Перша ітерація включає електродвигун в парі з батареєю ємністю 40 кВт-год, в той час як друга ітерація інтегрує два електродвигуни разом з більшою батареєю ємністю 60 кВт-год.

Прогнозується, що остання, більш досконала версія досягне значного запасу ходу – близько 500 км. Залежно від версії, конфігурація приводу може бути як передньопривідною, так і повнопривідною.

Очікується, що Toyota bZ2X з’явиться на ринку у 2025 році, а офіційна презентація, ймовірно, відбудеться наприкінці 2024 року. Наразі деталі ціни залишаються нерозкритими, що змушує потенційних покупців цікавитися вартістю цього надсучасного електричного кросовера.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!