Американці представили Hummer ХХІ століття

0
1274

Армійський позашляховик нового покоління носить назву AM General NXT 360 – це нащадок Хаммера.

Днями у Парижі проходить найбільша міжнародна виставка озброєння Eurosatory 2018. Однією з найцікавіших автомобільних прем’єр цього року став армійський джип AM General NXT 360 – фактично, нове покоління легендарного HMMWV.

Hummer – зареєстрована торгова марка, під якою виробник, компанія AM General, поставляє позашляховик HMMWV на експорт. Під цією ж назвою з 1992 року продається цивільна версія автомобіля.

У 2012 році Міністерство оборони США – основний замовник “Хамві” – оголосило про проект модернізації моделі вартістю у 48 мільйонів доларів. Метою програми модернізації було збільшення рівня захищеності автмообіля. Тож по суті представлений у Парижі автомобіль є четвертим поколінням HMMWV.

На відміну від попередника, NXT 360 є легким тактичним транспортним засобом з кузовом з броні. Клас балістичного захисту – B7. Протимінний захист під передніми колесами відповідає рівню 2а за стандартом Stanag (машина витримає підрив 6 кг тротилу), а під задніми колесами і в середній частині кузова клас захисту рівня 1+ за Stanag. Підлога позашляховика захищена протиосколковими матами, сидіння не мають жорсткого кріплення до підлоги.

Читайте також  Названо найдешевші авто в Україні, які майже не ламаються

NXT 360 має посилену підвіску здатну витримувати повну масу автомобіля до 7100 кг. Під капотом несе службу багатопаливний 6,5-літровий V8 турбо, потужністю 250 к.с. і 624 Нм, ад’ютантом в нього – 6-ступінчата автоматична коробка передач.

Військові полюбляють абревіатури і NXT 360 не став виключенням. NXT означає Next Generation, тобто нове покоління, а 360 – це кут обертання мобільної артилерійської установки HMMWV Hawkeye калібру 105 мм, розробленої спеціально під установку на Hummer.

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.