Зараз в Україні немає законодавчих норм, які передбачають покарання за продаж автомобілів з підкрученим пробігом або сам процес «скручування». Теоретично продавця такого автомобіля може бути притягнуто до відповідальності за статтею про шахрайство, але на практиці це досить складно. Підробка пробігу залишається практично безкарною, оскільки автомобіль формально є власністю власника, і той має право робити з ним все, що забажає, включаючи зміну показань одометра.
Проте фахівці ринку давно пропонують внести зміни до законодавства, щоб заборонити підробку пробігу. Вони також наголошують на необхідності більш суворого контролю над пробігом машин.
Найчастіше ризик підробки пробігу високий у більш дешевих масових моделей, ніж у преміальних автомобілів, оскільки останні часто оснащені складною електронікою, що фіксує пробіг у кількох джерелах. Пробіг зазвичай починають підкручувати, коли він наближається до значення 100 000 км і зазвичай зменшують його вдвічі, до 50 000 км.
Чек-лист: як не купити машину зі скрученим пробігом
У Польщі планують посилити законодавство щодо дорожньої безпеки, зокрема, назавжди позбавляти водійських прав осіб, які…
З урахуванням витрат на паливо, регулярного обслуговування та періодичного ремонту, загальна вартість утримання транспортного засобу…
Нове дослідження показало, що експлуатація електромобіля обходиться на 50,2% дешевше порівняно з бензиновим автомобілем. Щорічні…
В Україні можуть запровадити нові штрафи для водіїв, чий автомобіль створює надмірний шум. Законопроєкт №9564…
Jeep продовжує активний розвиток електричної лінійки, готуючи до випуску новий позашляховик Recon EV , який…
Спільне підприємство SAIC Volkswagen опублікувало офіційні зображення великого кросовера Volkswagen Teramont Pro 2025. Машина має…
Leave a Comment