Зараз в Україні немає законодавчих норм, які передбачають покарання за продаж автомобілів з підкрученим пробігом або сам процес «скручування». Теоретично продавця такого автомобіля може бути притягнуто до відповідальності за статтею про шахрайство, але на практиці це досить складно. Підробка пробігу залишається практично безкарною, оскільки автомобіль формально є власністю власника, і той має право робити з ним все, що забажає, включаючи зміну показань одометра.
Проте фахівці ринку давно пропонують внести зміни до законодавства, щоб заборонити підробку пробігу. Вони також наголошують на необхідності більш суворого контролю над пробігом машин.
Найчастіше ризик підробки пробігу високий у більш дешевих масових моделей, ніж у преміальних автомобілів, оскільки останні часто оснащені складною електронікою, що фіксує пробіг у кількох джерелах. Пробіг зазвичай починають підкручувати, коли він наближається до значення 100 000 км і зазвичай зменшують його вдвічі, до 50 000 км.
Чек-лист: як не купити машину зі скрученим пробігом
Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…
Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…
Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…
Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…
Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…
Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…
Leave a Comment