Статті

Що не варто робити з машиною навесні: 11 порад

Share

Напередодні весни ми нагадуємо водієм, як правильно підготуватися до нового сезону. Але цього разу ми розповімо, що точно не варто робити із машиною. Якщо ви підете цим порадам, то продовжите термін її життя.

1. Не заливайте занадто густе масло

Багато водіїв впевнені: чим густіша олія, тим товщі олійна плівка. Але багато хто чомусь забуває, що разом із збільшенням в’язкості збільшується ще й тертя. Оскільки теплопровідність масла дуже низька і масляний шар товстий, то поршень у такій ситуації сильніше нагрівається. Це призводить до збільшення зазорів. Таким чином, не варто заливати в двигун занадто густу олію.

2. Не мийте зайвий раз двигун

Миття двигуна – це дуже відповідальна процедура, яку потрібно проводити зі знанням справи. Невипадково на воротах кожного другого миття висить оголошення, що після миття співробітники не несуть відповідальності і не гарантують працездатність двигуна.

А все тому, що на двигуні дуже багато вразливих місць, які бояться попадання води. Заганяти вкотре воду під тиском не варто. Особливо якщо ви не впевнені, як правильно та безпечно помити підкапотний простір.

3. Не використовуйте добавки

Жоден бренд не рекомендує додавати в бензин або олію спеціальні присадки. Якщо вам дуже хочеться щось покращити, то кілька разів подумайте, перш ніж використовувати якусь чудо-рідину.

Оптимальним варіантом буде просто купити найдорожчу олію. Це безпечно та ефективно.

4. Рідше використовуйте автозапуск

Автозапуск поганий тим, що при несправності двигуна водій не помічає контрольну лампочку, яка свідчить про нестачу олії та не чує сторонніх звуків. Він спокійно збирається вдома, поки його машина, можливо, робить останні вдихи перед тривалим ремонтом.

5. Не займайтеся чіп-тюнінгом

Будь-який чіп-тюнінг негативно впливає на ресурс двигуна. Він також негативно вплине на коробку передач. Тому тим, хто не може себе назвати експертом у цій сфері, чіп-тюнінг займатися не слід.

6. Не ганяйте по калюжах

Іноді дуже хочеться на великій швидкості проїхати калюжами. Здавалося б, навіть сенс у цьому є: днище та підкрилки стануть чистими.

Насправді ж поїздки калюжами таять у собі багато небезпек. Якщо вода потрапить на впуск, вона виведе мотор з ладу, створивши гідроудар. Крім цього, при подоланні калюжі машину може закрутити. А ще раптове охолодження банки з каталиком може призвести до його руйнування.

7. Не поспішайте перевзутися

Не варто міняти зимову гуму на літню, як тільки за вікном з’явилося сонце. Нічні заморозки можуть спричинити появу крижаної кірки на дорозі. Їздити нею на літній гумі дуже небезпечно.

8. Не переводите машину на газ

Якщо у вас немає гострої потреби перевести машину на газ, не робіть цього з міркувань економії. Економії не вийде – вам доведеться віддати гроші за роботу та узаконення змін. Витрати відіб’ються ой як нескоро.

9. Не змінюйте звичайні лампочки на покращені

Водіям дуже важливо, щоб світло було дуже яскравим та оптика добре освітлювала дорогу. Заради цього багато автовласників купують покращені лампочки замість штатних. Їх приваблюють обіцянки виробників “+30% до яскравості”. Але насправді такі лампочки нічим не відрізняються від стандартних.

Дуже часто такі лампочки лише трохи покращують світловий потік у кількох точках, і на цьому все закінчується. А ось термін їхньої служби знижується в кілька разів. Що робити? Якщо лампочка перегоріла, придбайте стандартну лампочку. В ідеалі одразу дві, щоб замінити пару лампочок. Це ще й економить час у майбутньому, адже при заміні лампочок у більшості випадків потрібно знімати бампер та деталі з моторного відсіку.

10. Не встановлюйте фільтри нульового опору

Фільтри нульового опору встановлюють для того, щоб знизити опір проходження повітря. При цьому їх часто потрібно просочувати спеціальними складами. Якщо на це заплющити очі, то такий фільтр взагалі перестане затримувати пил та бруд. І навіщо тоді потрібний такий диво-фільтр?

11. Не тонувати вікна

Тоноване скло знижує безпеку водія та пасажирів. Все тому, що через них неможливо побачити, що автомобіль, який їде перед аматором, починає гальмувати. Через це наражається небезпека задня частина фаната тонера і передня частина рядового водія. Ну і кому це потрібно?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

Представлений новий Volvo XC60 з пневмопідвіскою та більш сучасною начинкою

Компанія Volvo оновила кросовер XC60, взявши за основу зміни, впроваджені у XC90. Автомобіль отримав нову…

18.02.2025

Toyota припиняє випуск популярних версій бестселера Corolla

Toyota Motor офіційно оголосила про завершення виробництва седана Corolla Axio E160 та універсала Corolla Fielder…

18.02.2025

Peugeot прискорює електрифікацію: нові моделі та стратегія на 2025 рік

Компанія Peugeot представила стратегію на 2025 рік, наголосивши на електромобілях, продуктивності та сталому розвитку. Новий…

18.02.2025

Volkswagen офіційно підтвердив, що Polo перетвориться на кросовер

Компанія Volkswagen офіційно підтвердила плани випуску нового компактного електричного кросовера, який має стати найдоступнішим у…

18.02.2025

У березні в Україні може виникнути дефіцит бензину

З 1 березня 2025 року в Україні може бути призупинено функціонування всіх АЗС. Про це…

18.02.2025

Toyota готує новий бюджетний 7-місний кросовер

Тісне партнерство між Suzuki та Toyota призвело до кількох моделей з боку обох компаній, які…

18.02.2025