Статті

Топ-10 підозрілих звуків, які говорять про несправний автомобіль

Share

Водії-початківці рідко коли звертають увагу на сторонні звуки, а досвідчені автовласники завжди до них прислухаються. Адже по одному звуку можна припустити, в якому вузлі сталася поломка і чи можна їхати далі. У цьому матеріалі ми розберемо 10 підозрілих звуків.

1. Човкання від коліс

Якщо з боку передніх або задніх коліс доноситься звук, що нагадує човгання, і при цьому машину веде в одну зі сторін, це говорить про пробивання колеса. Далі їхати не можна, інакше ви залишитеся без покришки, і без диска.

Потрібно підняти машину домкратом та встановити запаску. При невеликому проколі допустимо ремонт шини на місці.

2. Металевий звук від коліс, що змінюється в залежності від швидкості їзди

Якщо з боку колеса виходить металевий звук і при цьому його частота змінюється в залежності від швидкості руху, то це говорить про ослаблені колісні болти або гайки.

У цьому випадку колесо може зовсім відвалитися і викотитися на зустрічну смугу. Що робити? Потрібно відразу зупинитися і перевірити, що всі колеса закріплені міцно. Не виключено, що на цей момент ви вже втратите деякі болти або гайки. Ті, хто залишився, слід затягнути з усієї сили і на мінімальній швидкості доїхати до сервісу або майстерні.

3. Хрускіт під час рушання з місця

Якщо при рушанні з місця при поверненому вправо або вліво кермі ви чуєте хрускіт, це означає, що застукав ШРУС. Ця несправність трапляється тільки на авто з переднім приводом. Недовга їзда на такому автомобілі допускається, але краще якнайшвидше записатися в ліцензований сервіс і провести діагностику.

4. Стук під днищем

Ця поломка зустрічається тільки на машинах з повним та заднім приводом. Якщо власник такого авто чує дзвінкий стукіт під днищем, значить, потрібно замінити хрестовину карданного валу.

Характерний звук може з’являтися під час торкання, перемикання передач та різкого розгону. Також він може супроводжуватися вібрацією автомобіля, коли він рухається на певній швидкості.
Вихід один – записуватися в сервіс і міняти хрестовину карданного валу, поки кардан не відвалився на швидкості і не перевернув машину.

5. Стук у передній частині авто, який віддає в кермо

Це дуже небезпечний звук, який може говорити про наявність люфтів у рульовій рейці та наконечниках рульових тяг, а також про ослаблені кріплення.

Все, що пов’язане з керуванням автомобіля, має працювати чітко. Наслідки несправностей можуть бути дуже серйозними, адже у якийсь момент машина може втратити здатність до керування. Особливо небезпечно, якщо це станеться на високій швидкості.

6. Стук у передній нижній частині при проїзді ям

Якщо при подоланні нерівностей ви чуєте стукіт передньої нижньої частини авто, то це можуть бути або амортизатори, або кульові опори.
З кульовими точно жартувати не варто. Вони несуть на собі всю вагу автомобіля, тому найбільше страждають від російського бездоріжжя. Якщо кульова вилетить, водій втратить керування автомобілем. Машина може різко подупати на праву чи ліву сторону.

7. Скрегіт у колесі

Якщо від колеса виходить скрегіт, то це може говорити про зношену фрикційну накладку гальмівної колодки. Така машина погано та нерівномірно гальмує.

Це трапляється, якщо автовласник рідко записується на технічне обслуговування. На багатьох сучасних машинах є датчики зношування колодок – вони підказують, коли колодки потрібно міняти.

8. Низький стукіт у нижній частині двигуна

Якщо в нижній частині двигуна раптово з’явився стукіт низького тону, який серйозно наростає під навантаженням і при підвищенні обертів, то стукати можуть корінні підшипники. Таке може статися із сильно зношеним мотором.

Дуже часто подібний стукіт супроводжується зменшенням тиску масла – про це говорить лампочка на приладовій панелі. Стук корінних підшипників може бути викликаний рухом на перегрітому двигуні – продовжувати рух у цьому випадку небезпечно.

9. Металевий звук у середній частині блоку циліндрів

Дзвінко та ритмічно можуть стукати шатунні підшипники. У цьому випадку стукіт буде збільшуватися при підвищенні навантаження і супроводжуватися аварійним зниженням тиску олії. Вихід один – викликати евакуатор.

10. Металеві стуки при розгоні

Якщо при розгоні з’являються підозрілі металеві стуки, вони говорять про заправку поганим бензином. Ще один варіант – відмова датчика детонації.

Чи можна продовжувати рух? Так, але при цьому їхати краще одразу до ліцензованого сервісу, де зможуть провести діагностику та виявити проблему.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Поради

Останні записи

Представлено Toyota RAV4, спеціально підготовлений для ралі

Toyota RAV4 перетворили на ралійний RAV-X. До виставки тюнінгу SEMA-2024, яка проходить у ці дні…

06.11.2024

Презентовано новий Opel Mokka: оголошено ціни

Оновлений Vauxhall Mokka надійшов у продаж, і його стартова ціна зросла на 3150 фунтів стерлінгів…

06.11.2024

6 автомобільних датчиків, несправність яких може призвести до поломки двигуна

У сучасних автомобілях встановлюється велика кількість датчиків, які мають свого часу сповіщати про збої в…

06.11.2024

Mitsubishi представила абсолютно новий концепт-кросовер DST (ФОТО)

Раніше компанія Mitsubishi анонсувала кілька новинок, роботи над якими вже ведуться. Найближчим часом очікується їхній…

06.11.2024

На заправці назвали автомобілі, яким шкідливо заправлятися до повного баку

Іноді при заправці до повного бака можна заподіяти автомобілю непоправну шкоду. Однак про це замислюється…

06.11.2024

Оновлений Kia Sportage вперше «засвітився» на дорогах (ФОТО)

Ми вчора розповідали, що Kia провела планове оновлення свого популярного позашляховика Sportage. Південнокорейський автовиробник виклав…

06.11.2024