Який автомобіль прогрівається швидше: бензиновий чи дизельний

0
1695

Коли справа доходить до прогріву двигуна, суперечки між власниками дизельних та бензинових машин стають невід’ємною частиною розмови. Обидва типи двигунів мають свої унікальні характеристики та переваги, але який із них прогрівається швидше?

Дизельні ДВЗ відомі своїм високим ступенем стиснення, що означає, що вони стискають паливно-повітряну суміш більше ніж бензинові мотори. Це призводить до більш високої температури згоряння та більш швидкого часу прогріву. «Движки» на солярці зазвичай досягають оптимальної робочої температури протягом кількох секунд, тоді як бензиновому мотору може знадобитися кілька хвилин.

З іншого боку, бензинові двигуни легші та економічніші. У них низький ступінь стиснення, а значить, вони менше стискають паливоповітряну суміш, ніж дизельні. Це призводить до нижчої температури згоряння та повільнішого часу прогріву. Такому ДВЗ може знадобитися кілька хвилин для досягнення оптимальної робочої температури, особливо в холодну погоду.

Однак варто відзначити, що сучасні бензинові двигуни оснащені такими технологіями, як безпосереднє упорскування, турбонаддув та нагрівачі блоку циліндрів, які допомагають їм швидше прогріватися. Крім того, автомобілі з такими моторами, як правило, мають кращу ізоляцію та системи обігріву, які допомагають зберігати тепло в салоні, поки ДВЗ прогрівається.

Отже, дизельні двигуни зазвичай прогріваються швидше, ніж бензинові. Це з високим ступенем стиснення таких ДВС. Однак технологічні досягнення в галузі бензинових агрегатів та покращена ізоляція автомобіля можуть скоротити час прогріву. Зрештою час прогріву також залежатиме від конкретної марки та моделі автомобіля, а також умов експлуатації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!