Водіям розповіли, як продовжити життя старого автомобіля та заощадити на купівлі нової машини

0
441

Якщо автомобіль старий, це ще не причина відразу його міняти. Транспортний засіб можна підтримувати у хорошому стані довгі роки, а як це робити, розповість «Твоя машина» .

Двигун та коробка передач

Щоб продовжити життя деяких деталей автомобіля, як двигун та коробка передач, варто використовувати високоякісне масло з підвищеною в’язкістю. Змінювати олію в коробці передач необхідно кожні 30-40 тис. км, а в двигуні – 7-8 тис. км. У нових машинах проводити заміну можна раз на 10-15 тис. км, але це правило не працює у випадку зі старими автомобілями. Також не варто забувати перевіряти наявність патьоків та усувати їх, якщо вони є.

Ходова частина

Оглядати ходову частину варто не рідше за два рази на рік, а найменші неполадки треба відразу ж усувати. Також слід підтягувати всі болтові з’єднання, і необхідно своєчасно замінювати деталі зі строком служби, що минув.

Рульове управління

У середньому система кермового управління служить 150 тис. км, хоча найнадійніші машини можуть обходитися без заміни та 400 тис. км. Однак все-таки варто проводити діагностику кермового керування кожні 120-130 тис. км. Також необхідно вчасно заливати нові гідравлічні рідини, стежити за сальниками ущільнення, а також змінювати нові шланги високого тиску задовго до виходу з ладу через старість.

Кузов, салон та електрика

Необхідно зберігати оптимальну вологість у салоні автомобіля, інакше електроніка пошкодиться. Якщо при поїздках спостерігається неприродний збір конденсату, це привід замінити салонний фільтр. Також слід підтримувати салон у чистоті, затонувати задні стекла, а лобове закривати фольгованим ізолоном для захисту салону від палючих променів сонця.

Кузов необхідно регулярно оглядати на наявність сколів, подряпин та іржі, щоб вчасно їх видалити. Не варто забувати про восковий захист лакофарбового покриття після кожного миття та щорічне полірування кузова.

Інші правила продовження життя машини

Дуже важливо правильно паркуватися, використовуючи гальмо стоянки. Також варто підтримувати нормальний тиск у шинах, так як і підвищений, і знижений тиск згубно впливають на автомобіль.

Щоб вирішити проблему з запобіжниками, що горять, не можна встановлювати пристрої з великим опором струму. Краще звернутися до автоелектрика.

Також варто регулярно проходити ТО та відвідувати лише якісні автосервіси. Виявивши якусь проблему, не можна тягнути з її вирішенням, інакше доведеться витратити більше сил та часу.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!