Статті

Коли взимку слід знижувати тиск у шинах

Share

Автомобільні шини це оболонки, які складаються з металу, тканини і гуми. Основними їх елементами є борти, брекери, каркас, бічні частини та протектор. Від якості покришок, встановлених на автомобіль, залежить не лише комфорт, а й безпека руху. Оскільки лише вони забезпечують зчеплення транспортного засобу з дорожнім покриттям, що впливає на керованість та інші його характеристики.

Класифікація шин за сезонністю

Поділ шин за сезонністю є однією з найпоширеніших класифікацій:

  1. Літня гума призначена для експлуатації в умовах, коли температура навколишнього середовища вища за плюс 5 градусів. Літні шини підходять для швидкої їзди і здатні зберігати тверду структуру в спеку.
  2. Зимова гума відрізняється глибоко промальованим протектором, нерідко із шипами. У процесі їзди вона нагрівається, за рахунок чого покращується контактна пляма з дорогою. Зимова гума поділяється на європейську та скандинавську. Перша розрахована на м’які зими, має велику кількість прорізів та протектор із малюнком типу «ялинка». У регіонах із більш складними погодними умовами рекомендується використовувати скандинавський тип. Шини цієї групи відрізняються елементами малюнка, віддаленими один від одного, ромбоподібним малюнком протектора.
  3. Всесезонні. Призначені для регіонів із помірним кліматом та температурою в межах мінус 5-плюс 7 градусів за Цельсієм.

Навіщо знижувати на зиму тиск у шинах

Деякі водії на зиму знижують тиск у шинах. Наприклад, замість рекомендованих заводом 2,2 атмосфери, залишають 1,8. Чи має це практичне значення? Автомобільними експертами досвідченим шляхом доведено позитивний вплив цієї процедури. Але не завжди і не скрізь.

Якщо взяти будь-який посібник з експлуатації транспортного засобу, то скрізь буде прописано підтримувати такий тиск, який відповідає марці гуми. Крім цього зараз на кожній купленій машині можна побачити наклейку із зазначеним для її коліс тиском. Ця обставина вже сама по собі відкидає всі аргументи на користь їзди на приспущених шинах .

Однак використовувати цей прийом допускається, якщо проїхати на них зовсім небагато. Відомо, що випустивши всього пару-трійку десятих атмосфери, можна трохи збільшити контактну пляму шини з дорожнім покриттям. Іноді цього буває достатньо, щоб подолати складну ділянку дороги. Але якщо після цього чекає рух чистою від снігу трасою, то варто відновити тиск у колесах до рекомендованої заводом величини.

Підсумок

Підсумовуючи всьому вищесказаному слід зазначити, що зниження взимку тиску в шинах має лише короткочасний характер. Гонитва за сумнівним ефектом може призвести лише до передчасного зносу гуми. Малюнок вище служить промовистим доказом згубного впливу на покришку, як недостатнього тиску в ній, так і надлишкового.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Поради

Останні записи

У Volkswagen з’явиться власний Prius: компанія розповіла подробиці

Volkswagen офіційно підтверджує зміну стратегії – першим серійним повноцінним гібридом марки стане T-Roc другого покоління.…

21.03.2025

Новий Toyota RAV4 показаний у всіх кольорах кузова

До дебюту шостого покоління кросовера Toyota RAV4 залишається менше року, але незалежні дизайнери вже почали…

21.03.2025

Водіям нагадали, чим загрожує заправка з неправильного боку

Багато автовласників цікавляться, чи можна протягувати заправний шланг через кузов автомобіля, якщо лючок бензобака розташований…

21.03.2025

П’ять помилок при зберіганні шин, які скорочують їх термін служби

Багато водіїв припускаються помилок при зберіганні автомобільних шин, які скорочують термін їхньої служби. За його…

21.03.2025

Geely анонсувала дебют 10 нових електрифікованих моделей у 2025 році

Geely активно нарощує темпи електрифікації: автовиробник повідомив, що у 2025 році планує представити одразу 10…

21.03.2025

Скільки коштуватиме заміна зимових шин на літні у 2025 році

З початком весняного сезону багато автовласників переходять на літні шини. У 2025 році ціни на…

21.03.2025