Сучасний ринок пропонує великий вибір моторних масел, в якому навіть досвідчений автомобіліст може загубитися. Щоб підібрати відповідний мастильний продукт, необхідно враховувати основні критерії, від яких залежить ефективність моторного масла в майбутньому. Чи не вдається розібратися в тому, що таке якісне моторне масло ? Ця стаття для вас!
Основні моменти вибору автомасла
Кожен автовласник має свої уявлення про «ідеальну» моторну олиу, яка найкраще підійде для її машини. Тому якщо ви знаєте, що потрібно вашому мотору, то і зможете швидше, зручніше та простіше підібрати покупку. А якщо ви не фахівець у цій справі, тоді рекомендуємо запам’ятати такі критерії вибору моторного масла для автомобіля:
- рівень в’язкості;
- поради виробника;
- тип масла;
- присадки;
- ступінь зносу силового агрегату;
- вартість;
- бренд та ін.
Якщо самостійно складно підібрати моторне масло для авто, тоді варто звернутися за допомогою до досвідчених фахівців. Інакше можна надалі зіткнутися з безліччю неприємних ситуацій, пов’язаних із «серцем» автомобіля.
Поговоримо детально про вибір моторного масла
Моторне масло забезпечує силовому агрегату необхідне мастило, підвищуючи ефективність його роботи. Тому необхідно серйозно підійти до питання його вибору.
Враховуйте рекомендації виробника машини
Вони вказані у сервісній книжці транспортного засобу. Якщо немає доступу до документації, в такому випадку можна зв’язатися з офіційним дилером моделі або звернутися до спеціалізованого магазину, який продає запчастини для вашої марки.
В основному необхідні дані вказуються у вигляді невеликого коду. Він може мати європейську класифікацію ACEA чи міжнародну SAE, API, ILSAC. Кожен різновид суміші має в своєму розпорядженні індивідуальний набір спеціальних присадок і хімічний склад. Неправильно підібране масло може спричинити пошкодження силового агрегату, зниження його потужності, збільшення паливної витрати.
Дізнайтеся марку моторного масла, яке використовувалося раніше
Це стосується машин, які вже побували в експлуатації. Вкрай важливо уточнити у колишнього власника транспортного засобу, яке масло востаннє він заливав. Для чого це потрібно? Щоб запобігти вступу до хімічної реакції двох різних типів масла, яка негативно вплине на працездатність двигуна. Другий варіант – промийте силовий агрегат перед тим, як заливати нове мастило.
Купуйте виключно сертифікований продукт
Враховуючи поради виробника та, визначившись з маслом, яке застосовувалося раніше, потрібно шукати суміш, виготовлену перевіреною та надійною маркою. При цьому керуйтеся не порадами брендів, що рекламують власну продукцію, а саме рекомендаціями виробника транспортного засобу.
Пропускайте «мимо вух» слова продавців спеціалізованих магазинів, які стверджують, що їхній товар найкращий і новий. Менеджер може говорити правду, однак, не факт, що пропонована ним масло підходить вашій машині.
Звертайте увагу на в’язкість, клас та вид суміші
Завдяки максимальному звуженню вибору, ви зможете швидше та легше знайти ту марку, яка вам потрібна. Не забувайте, що виробники авто зазвичай дозволяють застосовувати одночасно кілька марок, що випускаються певною фірмою.
Але найчастіше різні марки між собою відрізняються досить суттєво. Моторні мастила виробляються в різному типі (напівсинтетичні, синтетичні, мінеральні), з різною в’язкістю та класом. Вибираючи оптимальну в’язкість складу, враховуйте той факт, що цей параметр має бути високим, якщо машина має підвищений пробіг та двигун довго експлуатувався.
Звичайно, необхідний ступінь в’язкості визначається у встановлених межах виробником.
Вибираючи решту властивостей, беріть до уваги особливості продукту, який раніше використовувався, а також рекомендації, зазначені в технічній документації машини.
Класифікація з API
Всі моторні мастила, незалежно від постійного «удосконалення» щодо експлуатації, представлені у двох основних категоріях: «S» (Service) і «C» (Commercial). Перший варіант призначений для бензинових силових агрегатів, а другий для дизельних.
Категорія «S» відрізняється наявністю класів:
- SA
- SB
- SC
- SD
- SE
- SF
- SG
- SH
- SJ
- SL
- SM
- SN
Вони розташовані у міру зростання встановлених вимог щодо якості суміші. Чим далі від алфавіту друга літера, вказана в назві, тим ефективніший і кращий склад. Для двигунів, що працюють на дизельному паливі, підходить клас CF, а бензинових – SN.
Бувають універсальні суміші, що позначаються подвійним маркуванням. Наприклад, SN/CF, які можна використовувати для різних видів силових агрегатів. До енергозберігаючої відноситься продукція з класом понад SL.