Як перевірити справність авто за допомогою смартфона

0
1294

Продіагностувати стан автомобіля можна без відвідування автосервісу. Для цього автолюбителю знадобляться спеціальний адаптер, смартфон з Bluetooth та одна з мобільних програм для діагностики на смартфоні.

Що потрібно для діагностики автомобіля через смартфон?
На більшості автомобілів, випущених з 1980 року, є бортові комп’ютери та діагностичні роз’єми OBD. Якщо раніше для отримання даних про стан автомобіля потрібно дороге обладнання, то зараз вистачить і звичайного смартфона.

Підключити мобільний пристрій та отримати інформацію з електронних систем автомобіля можна через спеціальний адаптер. Один із найпопулярніших – діагностичний автомобільний сканер кодів OBD-II на базі мікроконтролера ELM327. З ним разом більшість автомобілів, випущених після 1996 року. Адаптер потрібно придбати окремо, вартість зазвичай становить 200-300 гривень.

Далі потрібно знайти та скористатися діагностичним роз’ємом. Він знаходиться всередині салону і найчастіше знаходиться під кермовим стовпчиком. На різних марках автомобілів його розташування може трохи відрізнятися, тому універсальної інструкції немає. Шукаємо роз’єм трапецієподібної форми на 16 контактів.


У такий роз’єм необхідно вставити адаптер. Робити це краще заглушеного двигуна. Потім необхідно синхронізувати адаптер та смартфон за допомогою Bluetooth:

Увімкніть Bluetooth на телефоні та відкрийте список доступних пристроїв.
Знайти та вибрати адаптер OBD-II. Назва може змінюватись в залежності від виробника, звірятися потрібно з найменуванням на коробці пристрою.

За необхідності ввести PIN-0000, 1234 або інший код, вказаний в інструкції з адаптера.
Для зчитування інформації про стан автомобіля я потрібен спеціальний додаток. Далі перерахуємо кілька найкращих програм, які допоможуть провести діагностику.

Програми для діагностики автомобіля через смартфон
Ви можете завантажити програму для діагностики через Google Play. Для їх використання потрібно завести двигун — лише тоді програма зможе отримати інформацію про стан авто та відобразити його. У налаштуваннях програм необхідно знайти та вибрати потрібний адаптер серед інших пристроїв Bluetooth.

Зараз читають  Що дійсно допомагає зменшити витрату палива – 5 лайфхаків

Torque
У програми є платна та безкоштовна версії, скористатися можна будь-хто. За допомогою програми можна відслідковувати активність авто в режимі реального часу, проводити повну діагностику двигуна, зберігати динамічні параметри та виводити інформацію у вигляді графіків, стрілочних покажчиків або цифрових значень. Великий плюс програми в тому, що її можна налаштувати під себе, встановлювати віджети та їх розміри.

Torque Pro (OBD 2&Car)

CVTz50
За допомогою цієї програми можна робити читання та скидання помилок двигуна та варіатора (тут акцент саме на цю коробку передач), відстежувати дані температурного режиму, тиску, пробігу, витрати палива тощо. Доступні два варіанти програми – безкоштовний DEMO-режим та платна версія.

HobDrive
Крім відстеження базових показників автомобіля, програма HobDrive дозволяє оцінювати час і дистанцію на залишку бака, робити записи про заправки та витрати, відстежувати перегрів та підозрілі значення паливних корекцій. Безкоштовна версія з обмеженим функціоналом. З ліцензією кількість можливостей збільшується, а з налаштуванням та діагностикою авто допомагають розробники програми.

Car Scanner
Програма дозволяє налаштувати відображення всіх датчиків та параметрів наочно (у вигляді стрілочних покажчиків або графіків), так і компактно: всі параметри відображаються ємно на одному екрані. Вона має широку базу розшифровок помилок, а також налаштовані профілі підключення для конкретних марок автомобілів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.