Названо три міфи про бензин, в які багато хто вірить

0
428

Деякі автолюбителі вважають, що якість бензину залежить від октанового числа. Експерти нагадали, що октанове число визначає детонаційну стійкість палива, а не його якість. Бензин А-92 не підходить для високопродуктивних спортивних автомобілів силові агрегати яких працюють під високим тиском. Але при цьому 92-й чудово підходить для повсякденної експлуатації. Автовиробники нерідко налаштовують блоки управління своїх моделей таким чином, щоб агрегати без проблем перетравлювали 92-й, 95-й та 98-й бензин. Датчики можуть самостійно коригувати кут випередження запалення, залежно від палива, щоб виключити детонацію.

Поширений і міф у тому, що якість бензину можна перевірити за кольором. За радянських часів за кольором палива можна було перевірити не якість, а октанове число бензину. Паливо А-72 було рожевим, А-76 – жовтим, А-93 – оранжево-червоним, а А-98 – синім. Сьогодні паливо може мати різні відтінки, адже згідно з Технічним регламентом бензин може містити барвники, крім зеленого та блакитного. Варто пам’ятати, що на неякісне пальне зазвичай вказує не колір, а мутність суспензії і осад, що свідчать найчастіше про наявність дешевих присадок.

Ще автолюбителі бояться того, що змішування бензинів загрожує розшаруванням суміші. Вважається, що якщо в баку приблизно в рівних пропорціях паливо А-92 та А-98, то можна спровокувати детонацію та підвищене навантаження на силовий агрегат. Автолюбителі припускають, що через різну щільність бензин АІ-98 нібито збиратиметься на поверхні 92-го. Автоексперти заявили, що октанове паливо після змішування АІ-92 та АІ-98 буде трохи нижчим за 95, на роботу двигуна така «хімія» ніяк не вплине.

Зараз читають  Чиновники назвали необхідну кількість бензину на травень

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.