Прогрівати автомобіль взимку чи ні. Однозначна відповідь експерта

0
252

Під час негативних температур у всіх автомобілістів виникає питання на тему того, потрібно прогрівати автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння, або в цьому все ж таки немає жодної потреби. Транспортні засоби з механічною трансмісією, де передачі потрібно перемикати самостійно, потрібно обов’язково прогрівати, тому що інакше існує ймовірність неправильної роботи цієї самої трансмісії. Однак так як понад 70% автомобілів у великих містах України мають автоматичну коробку перемикання передач (АКПП), виникає питання на тему того, а чи потрібно прогрівати машину взимку у випадках, якщо перемикання передач відбувається автоматично без участі водія.

Відповідь на це питання нарешті з’явилася. Після проведеного дослідження в Європі стало зрозуміло, що прогрівання автомобіля з АКПП також необхідне, але далеко не таке тривале, як машин на «механіці». Вся справа в маслі, що знаходиться в коробці перемикання передач автомобілів з автоматичною трансмісією. Його в’язкість змінюється в гірший бік при негативних температурах, тому воно не може повною мірою виконувати свої властивості одразу. Якщо попередньо не прогрівати машину перед поїздкою, можна зіткнутися з тим, що АКПП дуже швидко вийде з ладу при частій експлуатації в холодну пору року. Пов’язано це з тим, що масло не зможе вчасно змащувати шестірні та інші елементи, у зв’язку з чим почнеться їхнє механічне зношування.

Тим не менш, немає жодної потреби прогрівати машину АКПП по кілька десятків хвилин. Цілком достатньо 2 – 3 хвилин, запевняють експерти. Цей час можна витратити на видалення снігу з кузова машини, а також візуальний огляд транспортного засобу на його цілісності після нічної стоянки. Також за цей час двигун встигне трохи нагрітися, у зв’язку з чим в салон почне надходити тепле повітря, а значить керувати автомобілів виявиться більш комфортно. Коли на вулиці занадто холодно, наприклад, коли на вулиці -15 градусів за шкалою Цельсія або ще нижче, прогрів автомобіля повинен бути більш тривалим, тому що машині потрібно більше часу на те, щоб розтопити масло до потрібної консистенції.

Зараз читають  Чого боятися взимку власникам старих машин

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.