Названо 9 факторів, про які водію треба пам’ятати взимку

0
667

Досвідчені водії знають, що зима, це складний та небезпечний період водіння. На безпеку руху впливають багато умов. Щоб уникнути проблем на зимовій дорозі та благополучно дістатися місця призначення потрібно враховувати такі фактори.

1. Підготовка автомобіля до зими

Перед початком зимового сезону потрібно підготувати автомобіль. Підготовка включає:

  • Заміну літніх шин на зимові;
  • Перевірку та дозаливку всіх технічних рідин;
  • Заливання незамерзаючої рідини в бачок омивача;
  • Перевірку додаткових аксесуарів: буксирувального троса, лопати, щітки та інших.

2. Зниження температури

Настання зими передбачає істотне зниження температури повітря. Навіть при невеликому мінусі вікна автомобіля покриваються інієм, який необхідно обов’язково очистити. Інакше видимість буде утруднена.

3. Випадання опадів

Зима часто супроводжується підвищеним достатком опадів, сніг або дощ можуть початися раптово, погіршуючи видимість. Тому потрібно обов’язково включити фари і максимально сконцентрувати увагу.

4. Зледеніння дороги

Змерзла дорога взимку, це підвищена зона небезпеки. Вимагає особливої ​​уваги та обережності. Визначити, що машина рухається обмерзлою ділянкою можна за такими ознаками:

  • Звук протекторів став іншим;
  • Раптом запітніли стекла, це можливо при різкому зниженні температури;
  • Автомобіль починає “водити” з боку на бік.
  • Рух такій ділянці має бути плавним, без різких маневрів.

5. Дотримання безпечної дистанції

Дистанція важлива за будь-яких погодних умов, а взимку, при ожеледиці особливо. Відстань між автомобілями залежить від часу доби, швидкості та транспортного потоку. У зимовий час дистанція між машинами має бути вдвічі більшою, ніж у літню.

6. Швидкісний режим

Як відомо, при підвищенні швидкості гальмівний шлях збільшується, а от зчеплення шин з дорожнім покриттям та здатність водія реагувати знижується. Особливо гостро це відчувається на слизькій засніженій дорозі. Тому потрібно вибирати безпечний швидкісний режим.

7. Безпечне гальмування

За поганої погоди зчіпка коліс з дорогою погіршується, тому різка зупинка автомобіля призводить до блокування коліс і збільшує гальмівний шлях. Щоб цього уникнути, гальмування потрібно починати заздалегідь, плавно, короткими натисканнями на гальмо та поступово знижуючи передачу.

8. Маневри

На зимовому шляху кількість маневрів краще знизити до мінімального. Маневрування краще проводити без різких рухів, попередивши попередження сигналами інших учасників дорожнього руху. Особливо небезпечний взимку обгін, без гострої необхідності його краще не робити.

9. Тип приводу

Кожен автовласник повинен володіти інформацією, як діяти при занесенні автомобіля. До кожного типу приводу існують свої рекомендації, знання яких допоможе знизити ризик негативних наслідків під час занесення автомобіля.

Безпека на дорозі залежить від усіх учасників дорожнього руху, проте, виконуючи правила та рекомендації, можна суттєво підвищити шанси на безаварійну їзду за умов зими.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.