Статті

Коли штрафи за порушення, зафіксовані пристроями TruCAM, законні, а коли ні?

Share

TruCAM — це лазерний пристрій, який автоматично вимірює швидкість транспортних засобів. Він дозволяє виявити порушення швидкісного режиму та ідентифікувати транспортний засіб, номерний знак та особу водія. І як наслідок — притягнути порушника до відповідальності.

Щодо використання TruCAM є кілька нюансів, які варто знати водію, щоб не допустити незаконного штрафу. Розберемо, коли використання TruCAM правомірне, а коли ні.

TruCAM повинен бути закріплений

Відповідно до статті 40 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейські можуть використовувати прилади для виявлення та фіксації порушень ПДР водіями, а відтак і радари TruCAM. Це законно, але при дотриманні умови: пристрій TruCAM має бути закріплений на нерухомому об’єкті.

Поліцейський не може тримати TruCAM в руках, оскільки навіть незначне тремтіння рук може спричинити похибку вимірювання швидкості — така фіксація буде неточна. А ще такий спосіб суперечить закону.

TruCAM повинен пройти повірку

Відповідно до пункту 9 Постанови «Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах», кожен пристрій TruCAM має пройти обов’язкову державну повірку у сфері криптографічного захисту інформації.

В експертному висновку повинен бути зазначений конкретний номер TruCAM, що пройшов цю повірку. Лише тоді TruCAM законно використовувати.  Якщо порушення швидкості зафіксували на TruCAM, вимагайте у поліцейського надати експертний висновок — в ньому має бути зазначений номер даного пристрою. Якщо номера немає, фіксація незаконна, і штраф можна оскаржити.

На пристрої TruCAM повинна бути пломба

Відповідно до п. 16 Наказу Мінекономрозвитку «Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів», пристрій з пошкодженою пломбою вважається неповіреним.

Тобто якщо на засобі вимірювальної техніки пошкоджена чи відсутня пломба, штраф незаконний.

На дорогах з TruCAM мають бути попереджувальні знаки

Поліцейські не можуть фіксувати порушення водіїв, «з-за кущів». У статті 40 Закону України «Про Національну поліцію» зазначено, що інформація про розміщену техніку фіксації правопорушень має бути розміщена на видному місці.

Тобто на дорозі повинен бути відповідний попереджувальний знак «5.70». Дорожній знак 5.70 — Фото-, відеофіксування порушень Правил дорожнього руху Якщо знаку фіксації порушень ПДР не було, водія не можуть оштрафувати за перевищення швидкості.

Джерело: hotline.finance

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: TruCam

Останні записи

Toyota представила нову версію Corolla

Під час створення нової Corolla Altis GR Sport інженери надихнулися успішними моделями GR Yaris GR…

08.11.2024

Автоексперти розвінчали 3 популярні міфи про поліцейських

Щоб водії краще дотримувалися правил дорожнього руху, багато співробітників поліціїпогоджуються на деякі хитрощі щодо них.…

08.11.2024

Найшвидший 4-дверний електрокар Xiaomi отримає три мотори

Китайська корпорація Xiaomi готується до початку продажу нового різновиду свого електрокара SU7. Новинка отримає приставку…

08.11.2024

Що станеться з автомобілем, якщо завжди їздити повільно

Хоча розмірений стиль водіння може скоротити витрату палива та знизити знос двигуна, в деяких випадках…

08.11.2024

Японці представлять новий кросовер Mazda CX-5 із новим мотором

Друге покоління Mazda CX-5 наступного тижня відсвяткує восьмиріччя. У цей кросовер все ще значиться в…

08.11.2024

У поліції пояснили, коли можуть запідозрити у сп’янінні

Поліцейські регулярно проводять спеціальні рейди, спрямовані на виявлення нетверезих водіїв. Вони, як і раніше, становлять…

08.11.2024