Статті

Експерти розвіяли п’ять шкідливих міфів про зимові шини

Share

Серед автолюбителів існує чимало міфів про зимові шини, в тому числі і шкідливих. Експерт розвіяли п’ять основних помилкових думок, нагадавши, як важливо готувати транспортний засіб до зими.

В Україні погода не залишає вибору автолюбителям, змушуючи міняти при зміні сезону гуму на ту, яка відповідає новим умовам. Тим не менш, є водії, взагалі не вважають дану процедуру обов’язкової. Вони переконані, на засніженій і слизькій дорозі можна зовсім обійтися без спеціальних покришок. На їхню думку, досвід водіння допоможе взимку і на літній гумі. Це головний міф, який дуже небезпечний. Дане оману повністю розходиться з практикою. Майстерність водія коштує навіть не в першій трійці факторів безпечної їзди в зимових умовах.

Ще один міф тісно пов’язаний з першим. Знаходяться люди, які заявляють, що в зимових шинах немає необхідності. Їх слова є помилкою. Покришки для їзди в теплу погоду втратять свої властивості при настанні низьких температур, оскільки їх склад не пристосований до холодів, і колеса стануть надто жорсткими. Крім того, річний протектор не забезпечує достатнього зчеплення, все від того ж невідповідності умов експлуатації.

Також багато хто відмовляється від придбання зимової гуми, вважаючи цей товар дорогим. Насправді такі шини коштують не набагато більше, ніж річний комплект. У той же час потрібно враховувати, що поїздка по крижаній кірці на літніх покришках може дорого обійтися автовласникові, а тому придбання шин по сезону – це перспективне вкладення коштів. Крім того, не відвідавши шиномонтажку вчасно, водій почне переплачувати на витраті палива.

Багато помиляються і на рахунок необхідності перевзувати до зими машину з повним приводом. Є люди, переконані, що позашляховики не потребують зимових шинах, оскільки у них рівень зчеплення з покриття дороги набагато вище. Насправді все навпаки. Такі машини мають більше масу і високий центр ваги, а тому без правильних покришок їх власникам не обійтися. Чи не рекомендують експерти експериментувати з широкими шинами.

Багато хто думає, що вони забезпечують більшу пляму контакту, але це міф. У реальності ця схема працює в зворотну сторону, і потрібно встановлювати покришки трохи тонше, ніж влітку, але лише ненабагато. Це дозволить створити впевнені точки зчеплення з поверхнею. Купивши ж широку гуму, водій як мінімум прирікає себе на підвищену витрату палива.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Шини

Останні записи

Skoda розповіла, коли перетворить Octavia на електромобіль

Британський Autocar з'ясував, що у вересні на автосалоні в Мюнхені дебютує концепт-кар із «батарейною» начинкою.…

17.03.2025

Нове покоління Toyota Corolla вийде у 2026 році

Модель буде доступна в трьох кузовах: седан, хетчбек та універсал. При цьому універсальна версія може…

17.03.2025

Колишні ведучі Top Gear повертаються у новому шоу

Вони повертаються: Кларксон, Хаммонд та Мей возз'єднаються у новому шоу. Колишні ведучі Top Gear, які…

17.03.2025

Штрафи для водіїв підскочили на декілька разів: що змінилося

Правила дорожнього руху (ПДР) та відповідальність за їх порушення постійно оновлюються, але не всі водії…

17.03.2025

Ford готує новий позашляховик Explorer Tremor: що відомо

Ford анонсував розширення своєї лінійки позашляховиків Tremor і наступною новинкою стане Ford Explorer Tremor 2025.…

17.03.2025

Новий Nissan Skyline показали у стильному кузові крос-купе

Незважаючи на фінансові труднощі, Nissan не збирається відмовлятися від перспективних проектів найближчих років, одним з…

17.03.2025