Статті

Експерти розвіяли п’ять шкідливих міфів про зимові шини

Share

Серед автолюбителів існує чимало міфів про зимові шини, в тому числі і шкідливих. Експерт розвіяли п’ять основних помилкових думок, нагадавши, як важливо готувати транспортний засіб до зими.

В Україні погода не залишає вибору автолюбителям, змушуючи міняти при зміні сезону гуму на ту, яка відповідає новим умовам. Тим не менш, є водії, взагалі не вважають дану процедуру обов’язкової. Вони переконані, на засніженій і слизькій дорозі можна зовсім обійтися без спеціальних покришок. На їхню думку, досвід водіння допоможе взимку і на літній гумі. Це головний міф, який дуже небезпечний. Дане оману повністю розходиться з практикою. Майстерність водія коштує навіть не в першій трійці факторів безпечної їзди в зимових умовах.

Ще один міф тісно пов’язаний з першим. Знаходяться люди, які заявляють, що в зимових шинах немає необхідності. Їх слова є помилкою. Покришки для їзди в теплу погоду втратять свої властивості при настанні низьких температур, оскільки їх склад не пристосований до холодів, і колеса стануть надто жорсткими. Крім того, річний протектор не забезпечує достатнього зчеплення, все від того ж невідповідності умов експлуатації.

Також багато хто відмовляється від придбання зимової гуми, вважаючи цей товар дорогим. Насправді такі шини коштують не набагато більше, ніж річний комплект. У той же час потрібно враховувати, що поїздка по крижаній кірці на літніх покришках може дорого обійтися автовласникові, а тому придбання шин по сезону – це перспективне вкладення коштів. Крім того, не відвідавши шиномонтажку вчасно, водій почне переплачувати на витраті палива.

Багато помиляються і на рахунок необхідності перевзувати до зими машину з повним приводом. Є люди, переконані, що позашляховики не потребують зимових шинах, оскільки у них рівень зчеплення з покриття дороги набагато вище. Насправді все навпаки. Такі машини мають більше масу і високий центр ваги, а тому без правильних покришок їх власникам не обійтися. Чи не рекомендують експерти експериментувати з широкими шинами.

Багато хто думає, що вони забезпечують більшу пляму контакту, але це міф. У реальності ця схема працює в зворотну сторону, і потрібно встановлювати покришки трохи тонше, ніж влітку, але лише ненабагато. Це дозволить створити впевнені точки зчеплення з поверхнею. Купивши ж широку гуму, водій як мінімум прирікає себе на підвищену витрату палива.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Шини

Останні записи

Як може виглядати оновлений Nissan Leaf: кардинальні зміни у дизайні та оснащенні

Новий Nissan Leaf, здається, стане справжньою сенсацією! Уявляєте, автомобіль, який ми звикли бачити як класичний…

16.12.2024

Ціни на електромобілі зрівняються з бензиновими до 2026 року

Згідно з дослідженням BloombergNEF, вартість акумуляторів для електромобілів досягла найнижчого рівня за останні сім років.…

15.12.2024

Чому водії продають автомобілі, ледь досягнувши 80 000 км пробігу

Ох, як тільки одометр підкрадається до цих злощасних 100 тисяч кілометрів, у багатьох одразу починається…

15.12.2024

Які кросовери та позашляховики не радять купувати механіки

SUV зараз на піку популярності, і я розумію, чому люди їх так люблять. Прохідність, комфорт,…

15.12.2024

Вартість газу в Україні перевищила ціни в Польщі та ЄС

На сьогодні автомобільний газ залишається найдешевшим паливом в Україні, однак його вартість виявилася вищою, ніж…

15.12.2024

Зимова підготовка авто: як уникнути серйозних поломок в холодну погоду

Зима — це справжній тест для авто. Холод і погана погода можуть спричинити купу проблем,…

15.12.2024