Статті

Як правильно вибрати зимову резину

Share

Багато водіїв і автолюбителі з початком осені починають замислюватися про те, як вибрати зимову гуму, де купити і якому виробникові віддати перевагу. Питання це не таке просте, як може здатися на перший погляд. Тому сьогодні ми поговоримо про те, яку зимову гуму вибрати і як це зробити.

При виборі зимової гуми важливо, в першу чергу, визначити, в яких умовах буде експлуатуватися автомобіль: експлуатація по місту, поїздки за місто в ліс, на дачу, в селища. У першому випадку краще віддати перевагу зимової нешипованной гумі, у другому – краще віддати перевагу зимовій гумі з шипами.

Гума, яка підійде у всіх ситуаціях, просто не існує, на її універсальність сподіватися просто не можна. Це обумовлено виробництвом самої гуми, в тому числі складом, який потрібен для виробництва автотранспортних покришок. Покришки для літнього часу виробляються в більш жорсткому варіанті, покришки для зими самі по собі м’якше. Всесезонні покришки підходять тільки для європейських зим, які вважаються м’якими.

Нешиповані гуми бувають двох типів: скандинавські зимові нешиповані шини та європейські зимова нешипована гума. Крім того, фахівці стверджують, що європейський тип нешипованной гуми дуже схожий на гуму протидощові. Особливостями є діагональний малюнок, розвинена мережа каналів для відведення води, численними тонкими прорізами, а також грунтозачепами, які відрізняються потужністю, і розташовані по периферії протектора. Довжина прорізів повинна бути великою, тоді збільшується кромочная довжина, якими шини автомобіля чіпляються за дорогу.

Шини скандинавського типу характеризуються розрідженим малюнком. «Шашечки» розміщуються на шинах в шаховому порядку на великій відстані один від одного. Такий проектор продавлює поверхня льоду на дорозі або ж сніжного насту, при цьому очищаючись від снігу, а також бруду. Такі шини мають ефективне зчеплення з дорогою, яка засніжена або покрита льодовою кіркою. Вони ідеально підходять для маршрутів, які проходять по пересіченій місцевості.

Виробників зимової гуми досить багато, тому потрібно визначитися з брендом. Найчастіше споживачі вибирають шини компаній, які пропонують продукцію за досить низькою ціною. Вибравши марку необхідно відвідати кілька автомагазинів, щоб порівняти ціни, а також дізнатися про шиномонтажі, який знаходиться поруч. Зимова гума має гарантійний талон, а також інструкцію по експлуатації. Вибір зимової гуми потрібно робити, тільки знаючи тип автомобіля, а також розміри, про що можна дізнатися з сервісної книжки на транспортний засіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: Зима

Останні записи

Експерт пояснив, чому зимове миття машини допомагає зберегти її стан

Вимита машина завжди виглядає класно на дорозі, але чистота впливає не лише на зовнішній вигляд,…

24.12.2024

Сплата 50% штрафу за порушення ПДР: що потрібно знати водіям

В Україні водії часто не знають, що за деякі порушення правил дорожнього руху можна отримати…

24.12.2024

Mitsubishi Pajero Sport 2025 знову помічено на тестах у камуфляжі

Mitsubishi працює над новим поколінням позашляховика Pajero Sport, який може з'явитися вже у 2025 році.…

24.12.2024

Tesla Cybertruck помітили на заводі BYD у Китаї

У профільних колах активно обговорюється новина про виявлену в Китаї модель Tesla Cybertruck Foundation Series,…

24.12.2024

Важливе для автолюбителів: які деталі під капотом краще не чіпати

Останнім часом, через подорожчання послуг СТО, водії все частіше самостійно займаються обслуговуванням своїх авто. Але,…

24.12.2024

BMW зупинить випуск однієї зі своїх популярних моделей

BMW завершить випуск гранд-турера M8 на початку наступного року. Про це пише BMW Blog з…

24.12.2024