Експерти розповіли, чому навіть атмосферний мотор не можна відразу глушити після поїздки

0
1697

Фахівці вирішили розібратися, що ж відбувається при поспішному виключенні мотора, і як виключити технічні проблеми.

Багато автолюбителів знають, що після поїздки на машині з турбомотором двигуну ще деякий час необхідно попрацювати на холостих обертах. Крильчатка турбіни може обертатися зі швидкістю до 10 000 оборотів в хвилину і сильно нагрівається. Якщо заглушити турбомотор, то якийсь час крильчатка продовжить обертатися за інерцією, але перестає змазуватися маслом, і це провокує цілий ряд поломок через нерівномірне температурне розширення.

Але як же ситуація з атмосферними двигунами? Їм також необхідно дати попрацювати на холостих обертах, адже в іншому випадку ви можете спровокувати прискорену деградацію моторного масла. Помпа перестає качати охолоджуючу рідину і антифриз перестає циркулювати по системі. Масло ж, осіли на деталях, що труться, зазнає в цьому випадку локальний перегрів або, просто кажучи, почне пригорати. В кінцевому підсумку на робочих поверхнях утворюється нагар і активізується процес закоксовиванія системи, коли нагар буквально обліплює все і вся в циліндрі, починаючи від поршня і закінчуючи головкою блоку.

Читайте також  Як довго можна їздити на одному комплекті шин

Ризик перегріву допомагає знизити електровентилятор системи охолодження, який встановлений практично на всіх сучасних автомобілях. Він працює навіть коли двигун вимкнений. Однак багато хто не знає, що в багатьох автомобільних мануалах обмовляється, що глушити двигун з включеним вентилятором можна не тільки при русі, але і при зупинці.

Не рекомендується глушити двигун, коли працює вентилятор, адже в такому випадку вентилятор не зможе завершити програмний цикл своєї роботи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.