Стало відомо, чи потребують в обкатці сучасні шини

Для того щоб гума почала проявляти свої реальні можливості рекомендується проїздити на ній близько 200-300 кілометрів.

0
370

У наш час асортимент літніх шин просто величезний. Велика кількість виробників дозволяє вибрати гуму будь-якої якості або цінового сегмента як для легкових автомобілів, так для вантажних машин або спецтехніки. Один з найбільш поширених питань від покупців стосується необхідності обкатки сучасної гуми, пише newsyou.info .

У народі часто побутує думка, що нинішні види шин в ній не потребують. Але чи так це насправді?

Деякі автовласники стикаються з розчаруванням після покупки нової гуми. Особливо це стосується розкручених брендів. Напевно, багато відчували, що переобув машину і виїхавши з СТО, автомобіль веде себе дивно:

  • машина втратила в керованості;
  • колеса стали гірше гальмувати;
  • іноді відчувається невелике ковзання.

У таких ситуаціях виникає логічне запитання: а за що були віддані гроші, якщо нові шини ще гірше, ніж старі?

Але проходить пара тижнів, і автомобіль починає відчуватися зовсім по іншому: зайвий (і так дратівливий) шум пропадає, колеса забезпечують хороше зчеплення з дорогою і добре реагують на кермо. Це і є результати того, що гума «закоткувати».

Чомусь сьогодні дуже поширена думка, що сучасні шини готові до повноцінної експлуатації вже відразу після їх установки. Але насправді це не так. Технологія виробництва і малюнки протекторів удосконалилися, але сам процес виготовлення покришок практично не змінився.

Автомобільна гума випікається в формах з гладкою поверхнею. Для більш легкого відділення каучуку від матриці її покривають спеціальними мастилами, сліди якої залишаються на нових шинах.

Готова покришка складається з декількох шарів. І щоб всі компоненти «притерлися» один з одним, сліди мастила зійшли з поверхні, а протектор отримав максимальне зчеплення з дорожнім покриттям, потрібно обкатка.

Для того щоб гума почала проявляти свої реальні можливості рекомендується проїздити на ній близько 200-300 кілометрів. Для деяких моделей цей інтервал може бути вдвічі більшим.

Читайте також  Назвали всі «за і проти» купівлі автомобіля, який побував в невеликій аварії

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.