Скільки проміле алкоголю дозволено водієві в Україні

0
250

Скільки проміле дозволено водієві, який керує автомобілем в Україні, визначено ще десять років тому. Але мало просто знати цифру.

Допустимий вміст алкоголю в крові людини, яка керує транспортним засобом – 0,2 проміле. Для розуміння, 1‰ – це тисячна частка чого-небудь, тобто проміле – це як відсоток, тільки в 10 разів менше (тобто 1% – це 10 ‰).

Прийнята в усьому світі класифікація говорить, що 0,2 ‰ – це майже нульова, найлегша ступінь сп’яніння – так звана доклінічна, безсимптомна. Така кількість алкоголю ніяк не відбивається на поведінці людини і в зовнішніх ознаках не проявляється. Подібна доза алкоголю в крові виявляється тільки вимірювальними приладами – в лабораторних умовах або поліцейськими алкотестерами-драгерами.

Для визначення вмісту алкоголю в крові, поліцейські використовують прилад, який виявляє спиртне в повітрі, що видихається людиною.

У низці країн також встановлено не нульовий, а дещо підвищений поріг нетверезості для водія. Причини цього різні. Допустима цифра буває невелика – 0,2 ‰ (країни Скандинавії і Балтії, Китай), 0,3 ‰ (Росія) і т.п., в таких випадках поріг пояснюється необхідністю зробити допуск на похибку поліцейського алкостера або “похибкою” організму, який може містити в крові трохи спирту, навіть якщо людина не приймала горілки чи вина.

Трохи більші значення – 0,3 – 0,5 ‰ (Німеччина), 0,5 ‰ (більшість країн Європи), 0,8 ‰ (Великобританія) і 0,4 – 0,8 ‰ (США), 0,8 ‰ (Канада) – можна пояснити культурними і гастрономічними особливостями місцевих мешканців.

Проте, це аж ніяк не означає, що законодавець дозволяє своїм громадянам їздити п’яними і творити що завгодно, аж ніяк. У деяких з вищеназваних країн водіям-новачкам і професіоналам дозволяється тільки 0,0 ‰, а, скажімо, в Німеччині при неоподатковуваному штрафом ліміті 0,5 ‰ в разі ДТП навіть 0,3 ‰ зарахують як обтяжуюча обставина.

Читайте також  Оприлюднено список найпрестижніших брендів авто

Може скластися враження, що “наші” 0,2 ‰ дають водієві можливість пропустити хоча б чарочку. Теоретично це начебто і так, але з великою кількістю принципових застережень. Справа в тому, що навіть у тієї ж людини певна порція алкоголю може “відбиватися” на складі крові по-різному.

Від багатьох факторів залежить і швидкість виведення спирту (тобто тривалість відхилення від норми) після вжитої порції чогось міцного. Скажімо, від того, чи був питущий голодним в момент споживання, як він закушував, чи не хворий, не приймає якихось навіть нешкідливих ліків… Причому баланс часто лежить якраз на межі 0,2 ‰, і вгадати заздалегідь, “набрав” ти після 0,5 л улюбленого пива 0,19 ‰ або 0,21 ‰, немає жодної можливості.

Тож хоча ми і знаємо, скільки проміле дозволено людині за кермом в Україні, свідомо пити алкоголь перед поїздкою (або за кілька годин до неї) не можна.

Треба пам’ятати про одну важливу обставину: цифра 0,2 ‰ (і вище) на екрані поліцейського Dragger`а – це ще не остаточний вирок. Коли ви, знаючи, скільки проміле дозволено в Україні людині за кермом, не згодні з результатом перевірки в польових умовах, можете вимагати огляду в медичній установі. Зафіксуйте вашу вимогу в протоколі (якщо він вже складений) і вирушайте в лікарню, де вам доведеться довіритися професіоналізму дипломованого лікаря або лаборанта.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.