Як правильно керувати авто в ожеледь

0
132

Фантастичні романи, фільми і навіть комп’ютерні ігри називаються «Чорний лід». У цій фразі є щось надприродне, а той факт, що це реальне природне явище і одне з найнебезпечніших на дорозі, надає їй ще більше містики.

Зимові холоди і вологість на вулиці створюють ідеальні умови, в яких дорожні примари і раніше будуть бродити по дорогах. Отже буде принаймі, до березня.

Однак до тих пір у вас буде достатньо часу, щоб дуже обережно водити машину, особливо при проїзді біля річок, мостів, віадуків, тунелів і шляхопроводів.
Ці ділянки збігаються з місцями, де водії в принципі повинні враховувати свою дистанцію і швидкість, і це не випадково. Циркуляція холодного повітря навколо шляхопроводів дуже швидко охолоджує дорогу, так що тут же можна очікувати ожеледиці. Ще один сигнал про це – наявність туману при мінусових температурах.

Як утворюється чорний лід?

Явище утворюється в результаті різниці температур повітря і асфальту. Таким чином, дрібні холодні краплі осідають на поверхні, зливаються і замерзають, утворюючи невидимий шар льоду. Він настільки тонкий, що набуває кольору поверхні під ним, а відсутність бульбашок або характерний блискучий ефект звичайного льоду робить дорогу мокрою, але не слизькою.

Читайте також  Названо 4 помилки, які можуть вбити автомобіль з АКП

У містах чорний лід може утворюватися взимку під час інтенсивного руху, особливо під час пробок, коли конденсат з глушників падає на асфальт і може замерзнути.

Як перетнути розріз з ожеледицею?

Якщо обороти двигуна ростуть без видимої причини, ви, ймовірно, їдете по голому льоду. Перш за все, не панікуйте. Зазвичай страшна ділянка триває близько 10 метрів і її можна успішно подолати. Ось як:

Не піддавайтеся інстинкту задіяти гальма.

  • Дозвольте автомобілю рухатися плавно, обережно направляючи його рульовим колесом вперед і роблячи якомога менше рухів з командами.
  • Якщо ви відчуваєте, що ковзання збиває вас з дороги, постарайтеся зосередитися на найменш небезпечному місці, наприклад, на придорожній канаві.
  • Якщо автомобіль веде себе нестабільно, але ви збираєтеся продовжити рух, зробіть це обережно, повідомивши інших водіїв за допомогою відповідних вогнів.

Грудень і Січень – це екстремальні умови, що вимагають хороших навичок водіння і грунтовної підготовки автомобіля.

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.