Переважна більшість українських водіїв звикли користуватися «аварійкою» тільки для «подяки» відступив дорогу і при зупинці в недозволеному місці. Хоча Правила дорожнього руху чітко визначають ситуації, коли потрібно і можна включати аварійну сигналізацію. Коли саме, нагадує Дорожній адвокат .
Відповідно до п.п. 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена:
Щодо вчинення ДТП, то разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації передбачено також встановлення знака аварійної зупинки (п.п.9.10).
Якщо ж транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна (в разі руху автомобіля з технічними несправностями, автомобіля на буксирі або перевезення дітей з розпізнавальним знаком “Діти”) водій повинен встановити знак аварійної зупинки ззаду на транспортному засобі (9.11.а).
Також в разі відсутності в автомобілі «аварійки» знак аварійної зупинки встановлюється в разі вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги хоча б в одному напрямку менше 100 м (9.11.б).
Порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або штрафу 425 грн. (Ч.2 ст.122, ст.125 КУпАП). Якщо ж порушення спричинило створення аварійної обстановки, то водій може отримати або 680 грн. штрафу або позбутися водійського посвідчення на термін від шести місяців до одного року.
Чи потрібно водіям обмінювати старе посвідчення водія з простими категоріями на нове, де вони розділені,…
Електричний фургон KIA PV5 Turismo, що має дебютувати у 2025 році, нещодавно потрапив на шпигунські…
Mercedes -AMG стикається з непростим завданням: зберегти баланс між інноваціями та очікуваннями своїх лояльних клієнтів.…
Безпека за кермом – це не тільки про знання правил дорожнього руху, але й про…
Skoda зробила важливий крок, повертаючи систему повного приводу 4x4 до оновленого Octavia 2025 року .…
Honda зажадала розриву зв'язків між Nissan та Renault. Bloomberg стверджує: японська компанія стурбована можливим потраплянням…
Leave a Comment