Фахівці розповіли, скільки часу можна зберігати бензин в баку і каністрі

0
4885

Перш за все експерти порадили зберігати бензин в алюмінієвих або пластикових каністрах, а краще використовувати заглиблені або напівзаглиблені цистерни. Пластикові ємності краще не використовувати, адже вони провокують хімічну взаємодію палива з пластиком і, що найнебезпечніше, – накопичення статичного заряду. Ефективність палива може поступово знижуватися від перепадів температури і вологості. Крім того, фахівці відзначили, що пальне деградує через чотири ключові фактори: випаровування, окислення, розпад присадок і виникнення осаду.

Не можна забувати, що термін зберігання бензину регламентований. До 1977 року бензин будь-якого сорту можна було зберігати в герметичній ємності п’ять років. Відповідно до сучасного ГОСТу, гарантійний термін зберігання бензину всіх марок становить один рік з дня виготовлення. Дана зміна обумовлено тим, що в останні роки в бензин додають все більше присадок. Чим вище октанове число, тим менше термін придатності палива. Також автоексперти загострили увагу на тому, що паливо для спецпотреб, зокрема для армії, позбавлене спиртів і миючих присадок, а тому може зберігатися набагато довше регламентованих ГОСТом термінів.

Швидше за все паливо втрачає свої властивості в паливному баку автомобіля. Термін придатності при такому зберіганні складає максимум шість місяців. На його стан впливає температурний режим. Паливо в каністрах необхідно зберігати згідно з вимогами ГОСТ.

Окремо варто зупинитися на специфіці продовження терміну зберігання бензину за допомогою присадок. Якщо ви ставите машину на стоянку (довгий час), має сенс додати в бак спеціальний стабілізатор – хімічну добавку, що запобігає окисленню. Це засіб дозволить запобігти утворенню шкідливих речовин, які можуть пошкодити паливну систему. Згідно з даними РГ, таку присадку продають в ємностях близько 250 мл і коштують в середньому не більше 300-400 грн. Виробники стабілізаторів обіцяють збереження робочих властивостей бензину до двох-трьох років.

Прострочений бензин темніє або замість блідо-жовтого кольору стає коричневим. Використовувати таке пальне неможна, адже можна зіткнутися з підвищеною детонацією, що стане причиною пошкодження силової установки автомобіля. Прострочене паливо необхідно здати в центр по утилізації небезпечних відходів або просто використовувати для технічних цілей.

Читайте також  Топ-5 правил, які дозволяють економити бензин

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.