Статті

Чому режим N в автоматі давно втратив сенс: пояснення автоінструктора

Share

З кожним роком дедалі більше нових автомобілів оснащуються автоматичними трансмісіями. Незалежно від типу — чи це роботизована, варіатор чи класична гідротрансформаторна коробка — у всіх є режим, який втратив свою актуальність у повсякденній експлуатації. Автоінструктор із 25-річним стажем у розмові з журналістами пояснив, чому не варто його використовувати і в яких випадках це дійсно безпечно для автомобіля.

В автоматичних коробках передач є два режими, при яких відключається передача моменту, що крутить, від двигуна до колес — це «N» (нейтраль) і «P» (парковка). При їх активації натискання газу не викличе рух автомобіля. Однак режим P блокує привід повністю, запобігаючи скочування, а при виборі N машина може почати рух, якщо прибрати ногу з педалі гальма. Багато водіїв за звичкою перемикають коробку в нейтраль, коли стоять у пробці або на світлофорі. Така звичка виникла ще на початку 2000-х років, коли перші роботизовані трансмісії з сухим зчепленням при зупинці зчеплення не повністю розмикалися. Внаслідок цього водії ставили коробку в нейтраль, щоб знизити навантаження на вузол.

Сьогодні системи працюють автоматично і це стосується не лише «роботів», а й звичайних АКПП. Тому використання режиму N стало зайвим. Часте перемикання на нього збільшує знос компонентів трансмісії – соленоїдів, клапанів і фрикційних елементів. У повсякденному житті нейтральний режим допустимо лише в окремих випадках: наприклад, коли на вулиці дуже жарко і автомобіль стоїть у пробці. У таких ситуаціях двигун працює на неодружених оборотах, гріється, клімат-контроль працює на максимум – переведення в нейтраль допомагає знизити теплове навантаження на агрегати і дати системі охолодження трохи перепочити. В інших випадках використання нейтралі рекомендується лише при буксируванні чи завантаженні автомобіля на евакуатор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: АКПП

Останні записи

Експерт назвав найчастіші несправності в авто, що призводять до ДТП

Традиційно, літній період вважається більш сприятливим та безпечним для водіння завдяки гарній видимості, переважання сухої…

26.07.2025

Невбиваний мотор: чому Toyota досі ставить 1HZ у нові авто

У 21 столітті мало що робиться на століття. І двигуни тут не виняток. Старі конструкції…

26.07.2025

Renault покаже новий Clio з гібридними моторами на автосалоні в Мюнхені

Вже зараз відомо, що оновлений Renault Clio буде показаний на спеціально підготовленому для нього заході,…

25.07.2025

Операційний прибуток Porsche впав на 91% у другому кварталі

Операційний прибуток виробника спортивних автомобілів Porsche у другому кварталі різко впав. Компанія із Цуффенхаузена заробила…

25.07.2025

НБУ пояснив причини подорожчання пального в Україні

Подорожчання пального в Україні пояснюється двома тимчасовими чинниками. Як повідомив заступник голови Національного банку Сергій…

25.07.2025

Volvo запустила продаж оновленого S60 2026 року

Шведська компанія запустила продаж нового Volvo S60 2026 року на китайському ринку. Седан запропонували тут…

25.07.2025