Що станеться, якщо залити в двигун машини неправильну олію

0
28

Заміна мастила в двигуні автомобіля є однією з найважливіших процедур технічного обслуговування. Іноді власники здійснюють її самостійно, або доливають моторне масло між замінами.

Але часом можна помилитися і залити в двигун не те масло, яке потрібно. Чим це загрожує розповіли автори журналу «Motorbiscuit».

За словами експертів цього порталу, використання неправильного масла може призвести як до негайного, так і до тривалого пошкодження двигуна автомобіля.

Його головним завданням є змащення компонентів двигуна, а це означає, що не те масло, що потрібно, має шанси викликати підвищене тертя між різними деталями силового агрегату і викличе їх посилений знос.

Разом з тим неналежне мастило елементів двигуна збільшить споживання машиною палива і позначиться на її динамічних характеристиках у гірший бік.

Існує три основні типи моторних масел:

Мінеральне – використовують переважно старі автомобілі з простими двигунами;

Напівсинтетичне – різні автомобілі, але особливо нові моделі;

Синтетичне – різні машини, у тому числі нові моделі, високопродуктивні автомобілі, а також автомобілі з турбонаддувом.

Сорт масла буде диктувати кілька аспектів речовини, але в’язкість є одним із найважливіших, адже саме цей фактор визначає швидкість, з якою масло може заповнювати деталі двигуна, захищаючи їх від підвищеного тертя.

Експерти заявляють, що використання неправильного масла – це майже те ж саме, що взагалі не мати масла в двигуні, тому радять стежити, щоб в мотор заливалося тільки те масло, яке рекомендовано автовиробником для конкретної моделі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.