Чим відрізняються марки бензину і як це впливає на автомобіль

0
72

Марки бензину відрізняються за числовим показником октанового числа. Октанове число показує стійкість пального до детонації, що відбувається при згорянні в циліндрах двигуна. Основні марки бензину та їх відмінності:

  1. А-80 (80 RON) – має найнижче октанове число. Зараз рідко зустрічається на заправках. Призначений для старих автомобілів.
  2. А-92 (92 RON) – бензин середнього класу. Підходить для більшості автомобілів, які рекомендують використовувати бензин з октановим числом 92.
  3. А-95 (95 RON) – більш високоякісний бензин, який використовується в сучасних двигунах, що потребують високого октанового числа.
  4. А-98 (98 RON) і вище – використовуються для автомобілів вищого класу, спортивних автомобілів або тих, що мають високий ступінь наддува.

Вплив на автомобіль:

 

  • Детонація: Використання бензину з недостатньо високим октановим числом може призвести до детонації, яка шкодить двигуну.
  • Потужність і витрати пального: Високоякісний бензин може допомогти двигуну працювати ефективніше, що може поліпшити потужність та зменшити витрати пального.
  • Забруднення: Високоякісні марки бензину часто мають додатки, які зменшують викиди шкідливих речовин.

Важливо завжди використовувати марку бензину, рекомендовану виробником автомобіля.

 

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.