Понад десять років тому дві відомі фірми “HELLA” та “PHILLIPS” представили автомобільну ксенонову технологію. Ксенон – це газ, що не має кольору та запаху, який зараз використовується в автомобільній оптиці. Порівняно із звичайними галогеновими фарами, він дає яскравіше світло, а сама лампа споживає менше електрики. Однак у деяких випадках встановлення ксенону може призвести до проблем.
Конструкція ксенонових фар помітно відрізняється від широко поширених галогенових. Ще б пак, у них немає нитки розжарювання, а джерелом світла є так звана електрична дуга. Щоб дуга з’явилася, потрібно подати розряд із дуже високою напругою.
Однак вони мають низку переваг.
Закон не забороняє ставити ксенон в автомобіль, але є низка нюансів, через які можна отримати покарання.
Так, кожному автовласнику потрібно знати, що всі фари мають маркування, в якому “зашита” основна інформація та характеристики. У позначенні фар, призначених для ксенону, використовується буква D .
Наприклад:
Відповідно такі фари конструктивно передбачають використання ксенону в ТЗ, і з точки зору закону до них немає жодних претензій.
Разом з тим, у Переліку несправностей та умов, за яких заборонено експлуатувати ТЗ, сказано, що у фарах повинні використовуватись виключно джерела світла, зазначені в експлуатаційній документації на автомобіль.
Виходить, що встановити ксенон законно можна і в звичайні фари, спочатку для цього не призначені, проте для цього потрібно пройти безліч погоджень.
BMW готує масштабне оновлення для 3-ї серії: вже у 2026 році з'явиться повністю електрична версія…
Щоб літні поїздки не перетворилися на проблеми, важливо заздалегідь підготувати автомобіль. Особливо варто звернути увагу…
Mazda офіційно підтвердила розробку нового спортивного автомобіля з роторним двигуном, який буде представлений одночасно з…
Кросовери, особливо оснащені 4-циліндровим двигуном, не можуть їхати так само, як суперкари, а тим паче…
Tesla без зайвого шуму запустила тестування свого сервісу роботаксі в Остіні (Техас), проте поки що…
В Україні передбачена відповідальність за ігнорування вимоги поліцейського зупинити транспортний засіб. У 2025 році за…
Leave a Comment