Як користуватися електронною зеленою карткою за кордоном: декілька порад

Час читання: 2 хв.
0

З вересня 2022 року страховикам-членам МТСБУ (Моторно-транспортне страхове бюро України) дозволили видавати електронні поліси страхування “Зелена картка”.

Дана опція стала доволі популярною серед українських водіїв: за даними МТСБУ, більше ніж 60% користувачів надають перевагу саме електронним варіантам зеленої картки.

Чи вплинула діджиталізація на основні принципи користування страхуванням для поїздки за кордоном? Розбираємося разом із фінансовим порталом Finance.ua.

Чи можна виїжджати за кордон без зеленої картки?

Ні, за це передбачено штраф, що у деяких європейських країнах може сягати до 1 000 доларів або навіть загрожувати ув’язненням до 6-ти місяців . У статті “Чи потрібна зелена карта при виїзді з України” журналіст Finance.ua розбірав основні нюанси роботи полісу у різних європейських країнах.

Де можна придбати зелену картку

Зелену картку можна оформити у будь-якій страховій компанії, що є членом Моторно-транспортного страхового бюро України. Нова послуга онлайн-оформлення картки ніяк не вплинула на існуючу добірку компаній.

Однак перед купівлею полісу вам варто звернути увагу на актуальний список учасників МТСБУ: так, наприклад, нещодавно бюро позбавило ліцензій дві страхові компанії — “Мега-гарант” та Український страховий стандарт”.

Як користуватися електронною зеленою карткою за кордоном

Протокол дій у разі ДТП за кордоном також залишився практично незмінним:

1. Спочатку вам слід зафіксувати місце дорожньо-транспортної пригоди (ДТП). Залиште авто на місці події, увімкніть аварійну світлову сигналізацію та виставте знак аварійної зупинки;

2. Викликайте поліцію;

3. Переконайтеся, що постраждалі не отримали серйозних травм, у іншому випадку викликайте швидку;

4. Після приїзду поліції отримайте довідку про обставини ДТП та затребуйте копію протоколу. При складанні протоколу про ДТП, якщо ви не знаєте мови країни, в якій перебуваєте, поруч зі своїм підписом напишіть: “Мови не знаю” або “Мову не розумію”.

5. У випадку визнання вас винним у дорожньо-транспортній пригоді, назвіть номер вашого страхового полісу потерпілому учаснику ДТП. Раніше йому потрібно було надавати копію зеленої картки, зараз цього робити не потрібно.

6. Протягом п’ятнадцяти днів після події повідомте свою страхову компанію про ДТП.

Бережіть себе та дбайте про належне страхування себе та свого майна.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!