Багато водіїв думають, що ракету можна вчасно відігнати, але сувора реальність навпаки. Вранці 10 жовтня було кілька рейсів до Києва та кількох інших центральних міст України. На жаль, в результаті інциденту кілька автомобілів розбиті, кілька людей отримали травми.
На машині з запаленою ракетою неможливо втекти, тому що швидкість ракети у багато разів перевищує швидкість автомобіля. Якщо врахувати особливості міського руху, то шанси водія на порятунок дуже малі.
Перше, що просять водіїв – триматися якомога далі від центральної, критичної та енергетичної інфраструктури. При плануванні маршруту слід приблизно враховувати, чи є на маршруті важливі стратегічні цілі, і якщо так, обходити альтернативні маршрути.
В ідеалі влада просила б водіїв принципово не їздити, особливо їхати в центр міста, якщо немає гострої потреби. Якщо під час руху водія застала зненацька сигналізація, йому слід негайно вийти з автомобіля та підійти до найближчого укриття.
Якщо завчасно вжити заходів неможливо, завдання водія полягає в тому, щоб мінімізувати ризик для себе та своїх пасажирів у разі можливого попадання ракети. Якщо в небі видно дрон-камікадзе або ракету, які летять недалеко від вас, у водія та пасажира є лише кілька секунд, щоб зайняти найбезпечніше положення. У цьому випадку найбезпечніше принаймні лягти на землю, бажано за бетонною конструкцією або нерівним ландшафтом.