Незаконні штрафи українським водіям: як правильно оскаржити

Час читання: < 1 хв.
0

Напевно водіям відома ситуація, коли інспектори міліції зупиняють водія за порушення правил дорожнього руху, відбирають документи та виносять постанову про накладення штрафу на службове авто.

Про це повідомляє ресурс «Дорожній юрист», наголошуючи, що без розгляду справи штрафи для водіїв незаконні, а власники можуть звернутися до суду.

Суд першої та другої інстанції встановив, що водій дійсно порушив правила дорожнього руху, погодившись з доводом водія про неприпустимість формального оформлення постанови щодо службового автомобіля без розгляду справи.

Реклама

П’ятий апеляційний адміністративний суд зокрема нагадує управлінню патрульної поліції, що відповідно до частини першої статті 279 Кримінального процесуального кодексу провадження у справі починається із заяви поліцейського.

Частиною другою статті передбачено, що посадові особи повинні повідомляти, які справи підлягають розгляду, хто несе адміністративну відповідальність, зазначати їхні права та обов’язки. Відтоді оголошено угоди про адмінпорушення.

За матеріалами справи суд встановив, що патрульна поліція не проводила фактичного розгляду справи про адміністративне правопорушення у вищевказаному порядку, а лише винесла спірну постанову щодо службового автомобіля.

Розглянувши справу № 489/434/20, суд визнав незаконною постанову поліції про притягнення водія до адміністративної відповідальності та скасував її.

Тому навіть якщо водій порушив ПДР, це не звільняє інспектора від обов’язку розглядати справу згідно з процедурою. Якщо інспектори обмежуються формальним постановленням без розгляду справи, то такі штрафи є незаконними та підлягають скасуванню, навіть якщо водій порушує правила.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!