РІЗНЕ

Як літні шини економлять паливо і збільшують пробіг

Share

Чи знаєте ви, що шини можуть істотно впливати не тільки на характеристики автомобіля, а й на витрату палива? З урахуванням того, скільки проїжджає сучасний водій Києва та інших міст України щодня, цей нюанс стає все більш актуальним і для звичайних водіїв.

Шини впливають на витрату палива не тільки відповідно до їх типу. Також на це впливають і інші нюанси. Про все це ми сьогодні з вами і поговоримо, щоб ви могли підібрати шини на літо R14, а також покришки інших розмірів і профілів відповідно до своїх потреб.

Вплив класу шин

Якщо ви віддаєте перевагу активній їзді на потужному автомобілі, правильний вибір шин має ключове значення. Відповідні покришки забезпечать відмінне зчеплення при маневруванні при високих навантаженнях на кузов. Для тих, хто цінує економію палива і комфорт, важливо вибрати автошини з іншими характеристиками.

Шини, призначені для підвищення комфорту та економічності (так звані туристичні моделі), ідеально підходять для довгих поїздок. Вони не тільки сприяють зниженню витрати палива, а й роблять поїздки більш комфортними, згладжуючи невеликі нерівності на дорозі. Приклади таких шин: Bridgestone Turanza T001, Dunlop Grandtrek PT3 та інші.

Шини класу HP (висока продуктивність) і UHP (ультрависока продуктивність), з іншого боку, створюються з пріоритетом на зчеплення і керованість. Ці покришки забезпечують відмінну реакцію на трасі, але найчастіше їхній недолік – це підвищена витрата палива.

Однак є моделі, які об’єднують найкращі якості обох типів. Наприклад, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 – шини UHP-класу, орієнтовані на економію палива. Асиметричний малюнок протектора, спеціальна гумова суміш із низьким опором коченню та посилені матеріали забезпечують відмінні експлуатаційні характеристики на літніх дорогах за мінімальної витрати палива.

Вплив тиску в камерах на якість їзди

Незалежно від типу шин, важливо підтримувати їх у належному стані з оптимальним тиском, щоб забезпечити економічну витрату палива. Недокачані шини можуть збільшити витрату палива на 0,6-3%. Що нижчий тиск у камері, то більше палива споживає ваш автомобіль. Правильно накачані шини не тільки безпечніші та довговічніші, а й сприяють економії пального. А що стосується зносу гуми, але неправильний тиск або, тим більше, балансування коліс, можуть зіпсувати протектор навіть за лічені дні!

Інформацію про правильний тиск для вашого автомобіля можна знайти на наклейці, табличці або малюнку на внутрішньому боці дверей водія, а іноді – на стійці або порозі. Якщо такого покажчика немає, зверніться до керівництва авто. Пам’ятайте, що потрібно орієнтуватися на тиск, рекомендований виробником, а не на максимальне значення, вказане на боковині колеса!

Інші нюанси вибору шин R14 для ефективної їзди

Також рекомендується приділити велику увагу таким нюансам:

  • Вага гуми. Легкі покришки допомагають знизити загальну масу автомобіля, що, хоча і здається незначним, знижує навантаження на двигун. При тривалих пробігах це може істотно вплинути на економію палива.
  • Опір коченню. Провідні бренди, такі як Goodyear, заявляють про зниження опору коченню на 40% порівняно з 2005 роком для всіх моделей. З урахуванням відсутності перевірених даних підтвердити це не представляється можливим, однак факт того, що машини стали загалом економічнішими в останні роки, безумовно спостерігається.

Слід зазначити, що чимало автошин різних розмірів і профілів з класом «A» за опором коченню доволі дорогі – серед бюджетних моделей таких представників просто немає. Однак зносостійкість такої гуми (що логічно) в середньому збільшується на 35% порівняно з більш недорогими варіантами, а це може продовжити термін експлуатації покришок на 10 000 км! Тому подібна переплата, особливо з урахуванням підвищення комфорту і якості їзди, не виглядає настільки вже суттєвою.

Але головне: якщо для вас економія пального дійсно важлива, почніть з того, щоб керувати авто дбайливо. Уникайте пробуксовки, плавно прискорюйтеся і гальмуйте. І вчасно міняйте гуму за сезоном.

Удачі на дорогах Києва та інших міст України!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Податки при продажу автомобіля: хто, коли і скільки має платити

Громадяни, які мають намір продати власне авто, повинні враховувати податкові зобов'язання. Розмір податків залежить від…

15.06.2025

Чому українці масово провалюють практичні іспити на права і як цього уникнути

З початку 2025 року в Україні було проведено понад 300 тисяч практичних іспитів на водійські…

15.06.2025

Що потрібно знати про перевезення дітей у авто: правила та штрафи

В Україні питання безпечного перевезення дітей досі залишається на другому плані, особливо якщо порівнювати з…

15.06.2025

Як поводитись, якщо вас зупинила поліція: поради адвоката

Кожен водій рано чи пізно може опинитися в ситуації, коли його зупиняє поліція. У таких…

15.06.2025

Експерти назвали найбільш аварійні авто 2020 року

Американський Інститут дорожньої безпеки (IIHS) провів масштабне дослідження, яке показало, які п'ятирічні автомобілі є найнебезпечнішими…

15.06.2025

В Україні з 1 липня техогляд автомобілів проходитиме з обов’язковою відеофіксацією

З 1 липня в Україні змінюється порядок проведення технічного огляду автомобілів - тепер усі перевірки…

15.06.2025