Новини

Експерти пояснили, через що машина може спалахнути на АЗС у спеку

Share

В інтернеті багато відеороликів, які демонструють пожежі під час заправки автомобілів на АЗС. Часто показують, як людина в кадрі підходить до встромленого в горловину бака пістолета, береться за нього, і все довкола спалахує вогнем. Причому такі випадки найчастіше трапляються у спекотну літню погоду. Що це за аномалія та як уникнути подібного займання?

Отже, існує дві основні групи бензинів  – зимові та літні – вони поділяються за рівнем випаровуваності. Наприклад, влітку застосовується стійкіший бензин, який при високих температурах створює менше пари. Зроблено це для того, щоб не створювати занадто великий тиск у бензобаку, який може перешкоджати роботі паливного насоса. Взимку, навпаки, використовуються сорти бензину, які мають велику випаровуваність, щоб забезпечувати гарний пуск за мінусових температур. Однак, навіть для стійкого літнього палива є межі.

З цього приводу автоексперт В’ячеслав Суботін зазначає, що приблизно при температурі 30 градусів за Цельсієм бензин починає випаровуватися настільки інтенсивно, що формує хмари, які мають велику вибухонебезпечність. Достатньо появи однієї іскри, щоб хмара спалахнула, а разом із нею і переповнений парами бензобак. Таку іскру, наприклад, може дати розряд статичної електрики . Водій та пасажири влітку носять легкий синтетичний одяг, що провокує накопичення заряду. Особливо небезпечна комбінація шовкової жіночої білизни та матер’яної синтетичної оббивки крісел. При їх терті створюється відносно високий заряд, що породжує іскріння.

Далі, при торканні металевих предметів людина може відчувати відчутний «укол» електрикою. Ігнорувати його не можна. Подібна іскра проскакуватиме не тільки в момент виходу з машини, але в тому числі і при торканні працюючого «пістолета», що незмінно спровокує займання пари. Щоб виключити такі проблеми, краще носити статично нейтральний одяг.

Перед тим, як торкнутися пістолета колонки на АЗС, обов’язково потрібно доторкнутися до заземленого металевого предмета, щоб зняти з себе статичний заряд. Наприклад, це можуть бути корпуси самих колонок заправки або обшивка навісу. Але краще влітку взагалі не підходити до заправного пістолета та просити співробітників АЗС допомоги із заправкою машини. Оператори колонок повинні носити спецодяг, взуття та рукавички, які перешкоджають накопиченню статичного заряду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: АЗС

Останні записи

BMW представить революційний інтерфейс для Neue Klasse на CES у Лас-Вегасі

BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…

18.12.2024

Honda відкриває завод водневих технологій у Японії

Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…

18.12.2024

В Україні зростуть ціни на автострахування з 1 січня 2025 року

З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…

18.12.2024

Названо всі новинки Kia на 2025 рік: від Sportage до сімейних моделей

2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…

18.12.2024

Новий автомобіль Huawei з бензиновим двигуном стане конкурентом BMW X6

Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…

18.12.2024

Honda вперше показала новий Prelude (ФОТО)

Honda розкрила подробиці про Prelude нового покоління. Днями компанія підтвердила, що збирається воскресити Prelude, знятий…

18.12.2024