Через те, що в країні йде війна, з’явилася додаткова підстава для зупинки транспортного засобу на блокпостах з метою перевірки. Так і має бути під час війни, але поліцейські почали користуватися цією ситуацією і вишукувати під час зупинки авто порушення ПДР, які не мають нічого спільного з воєнним станом і безпекою країни, і в такий спосіб виконувати план за виписаними постановами за порушення ПДР, інформує Дорожній адвокат.
Водіям розповідають, що зупинити автомобіль і вимагати пред’явити документи, а також оформляти порушення ПДР повинні тільки на підставах і в порядку, передбачених Законом.
Наразі в Україні існує дві законні підстави для зупинки транспортного засобу:
1. На підставі статті 35 Закону “Про національну поліцію” – за наявності порушень ПДР;
2. На блокпосту відповідно до постанов КМУ від 29.12.2021 №1455 та 29.12.2021 №1456 – без наявності порушень ПДР.
Зупинка автомобіля на підставі статті 35 Закону “Про національну поліцію”
Вимога патрульними зупинками автомобіля та вимога пред’явити документи може відбуватися на підставах, передбачених ст. 35 Закону “Про національну поліцію”. 35 Закону “Про національну поліцію”.
У ст. 35 Закону наведено повний перелік підстав зупинки, зокрема, основною підставою для зупинки є наявність порушення ПДР.
Тобто, у пункті 2.4 ПДР під час зупинки на підставі ст. 35 Закону водій повинен пред’явити водійське посвідчення, реєстраційний документ на транспортний засіб, страховий поліс і протокол перевірки технічного огляду (для тих категорій транспортних засобів, кому це потрібно). Зупинка проводиться з метою виявлення та фіксації порушень ПДР.
Потім здійснюється розгляд справи і винесення щодо водія постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР (за підтвердженням факту порушень ПДР).
Зупинка автомобіля на блокпосту
Згідно з Порядком встановлення особливого режиму в’їзду та виїзду, обмеження свободи пересування громадян, а також руху транспортних засобів, затвердженим Постановою КМУ №1455 від 29.12.2021, блокпост – посилений контрольно-пропускний пункт, що за рішенням військового командування тимчасово встановлюється на в’їзді або виїзді з території, де облаштовуються місця для перевірки осіб, транспортних засобів, багажу і вантажів, …”.
Згідно з пунктом 10 Порядку перевірки документів у осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2021 №1456, “уповноважена особа має право зупиняти транспортні засоби у разі, зокрема, проїзду транспортних засобів через блокпости та контрольні пункти в’їзду-виїзду”.
У пункті 20 Порядку №1455 прописано наступне – “заходи з контролю в’їзду/виїзду на блокпостах включають: перевірку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи; перевірку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу (документів на транспортний засіб, документів на вантаж, подорожнього листа тощо); проведення огляду транспортного засобу…”.
То чи має право інспектор під час зупинки на блокпосту шукати порушення ПДР? Ні. Ця зупинка передбачає тільки перевірку особи водія, а не пошук порушень ПДР і виписування постанов. Таким чином, такі дії поліцейських не відповідають закону.
Американське видання Top Speed склало рейтинг найнадійніших і найякісніших нових автомобілів японських брендів, ґрунтуючись на…
Експерт пояснив, чому заправка автомобіля до повного заповнення бака може бути небажаною. Такий підхід виправданий…
Багато водіїв, переходячи з механіки на автомат, продовжують використовувати звичні методи керування. Експерти виділили 7…
Інженери Toyota продовжують роботу над новим поколінням моделі GR Supra. Автомобіль повинен з'явитися у продажу…
Наприкінці кожного року американський журнал «Consumer Reports» розкриває десятку автовиробників, які роблять найнадійніші автомобілі. У…
Німецька компанія Mercedes-Benz проводить тестування рестайлінгової версії свого купеподібного кросовера GLE Coupe. Прототип в камуфляжі…
Leave a Comment