Головна Новини Податки на автомобілі в Україні: скільки водії мають сплачувати державі

Податки на автомобілі в Україні: скільки водії мають сплачувати державі

Час читання: 2 хв.
0

Із січня 2023 року збільшилися податкові виплати за перереєстрацію або купівлі легкового автомобіля вперше. У Головному сервісному центрі МВС інформують водіїв, що з 1 січня змінився розмір пенсійного збору при першій реєстрації легкового авто ― нового чи вживаного, пише НВ.

Із 1 січня 2023 пенсійний збір при першій реєстрації авто в Україні складає 2684 гривень, до цього він складав 2481 гривень.

При покупці легковика в автосалоні або ввезеного з-за кордону, крім визначених випадків відповідно до чинного законодавства, є обов’язковий пенсійний збір згідно з пунктом 7 статті 1 Закону України Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Як розраховується податок на реєстрацію авто

Податком обкладається вартість автомобіля, визначена відповідно до:

  • договору купівлі-продажу;
  • договору міни;
  • довідки органів митної служби;
  • акта експертної оцінки вартості автомобіля;
  • інших документів, що підтверджують цю вартість.

Відповідно до пункту 8 статті 4 Закону його розмір встановлюється так:

  • 3% — якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 1 січня 2023 ― 442 860 грн);
  • 4% — якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 1 січня 2023 ― від 442 861 грн до 778 360 грн включно);
  • 5% — якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 1 січня 2023 ― від 778 361 грн та більше).

Податок сплачується за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в сервісних центрах МВС на бюджетні рахунки, відкриті в головних управліннях Казначейства.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.