В Україні з 14 грудня 2022 року набирають чинності одразу дві постанови Кабінету Міністрів України — № 1019 та № 1299, які вносять зміни до процедури реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.
Про це заявив заступник начальника Головного сервісного центру МВС Володимир Баранець.
Що саме зміниться?
«Експертне дослідження транспортного засобу, яке проводить експертна служба МВС, вичленовується з процедури реєстрації в сервісному центрі. Це вичленування не означає скасування. Тепер його потрібно буде проходити до того, як звертатися за послугою з реєстрації та перереєстрації транспортного засобу», – сказав він.
Баранець уточнив, що висновок експертної служби буде справді 10 днів.
Чиновник зазначив, що залишається опція отримати дві послуги за один день — пройти експертне дослідження і там же, у сервісному центрі МВС, провести ці реєстраційні дії.
За його словами, окрім зручності, пов’язаної з екстериторіальністю, таке вичленування дозволить у майбутньому провести реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн за допомогою двох смартфонів – власника та покупця.
Яким стане алгоритм реєстрації ТЗ при купівлі-продажу авто
Зокрема, спочатку громадянину слід звернутися до експертної служби МВС та отримати висновок про транспортний засіб.
Потім власник та покупець або їх уповноважені представники з цим діючим висновком звертатимуться до сервісного центру МВС та проводитиму перереєстрацію транспортного засобу. Також це можна зробити й онлайн.
Експертний висновок є обов’язковим при таких реєстраційних діях:
- перереєстрація транспортного засобу з одного власника на іншого,
- реєстрація уживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу,
- перереєстрація авто після наслідування, якщо свідоцтво було видано попередньому власнику до 1 вересня 2019 року тощо.
Ще одна важлива зміна, пов’язана з цим, полягає в тому, що можна буде відмовитися від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та водійських прав. При замовленні онлайн-послуги обміну посвідчення водія або онлайн-послуги з перереєстрації транспортного засобу можна вибрати опцію без виготовлення фізичного документа — тобто вибрати виключно цифровий.
В Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стануть не просто так само діючими, як і фізичні документи, а можуть бути і єдиними наявними документами, що дають право на керування транспортним засобом.
Алгоритм оформлення таких електронних документів включає повну перевірку та всебічну обробку заявки адміністратором сервісного центру МВС, але вже на бек-офісі без особистого контакту з людиною.
Тобто відбувається перевірка даних з усіх потрібних баз та реєстрів, і якщо в базах даних є якась інформація, яка перешкоджає наданню послуги, ця заявка буде відхилена.
На закінчення Баранець зазначив, що набуття чинності цими двома постановами уряду означає, що з 14 грудня перереєстрацію авто можна буде провести як у сервісному центрі, так і онлайн.
«Також буде дозволено отримати, замінити і користуватися посвідченням водія онлайн. Процес імплементації законодавчих змін проходитиме кілька етапів. Про етапність змін та втілення в життя повного спектру онлайн-послуг ми інформуватимемо», — сказав представник ДСЦ МВС.
Реклама