Зміцнення національної валюти та зупинка офіційних поставок нових автомобілів широко відчинили двері для різних машин. І незважаючи на гучні крики про санкції, найширший і могутній потік пішов саме зі Штатів. Гарно, потужно, недорого. Що ще потрібно? Але чи все так «солодко» з американською «беушкою»?
«Форди» та «Доджі», «Кадилаки» та «Лінкольни», «Шеві», «Джипи» та інші «Крайслери». «Тесла» зрештою! Американський автопром багатий, могутній і привабливий, причому буквально кожен здатний знайти собі автомобіль за коштами та смаками. А зі зміцненням рубля до «вічно зеленого» перспективи стати володарем розкішного «амера» зросли: за ціною нової «Вісти» можна взяти «злегка» уживаний Challenger чи Charger. Ну які тут можуть бути питання? Однак вони є й дуже суттєві.
Американські машини в більшості випадків потрапляють в Україну, м’яко кажучи, не новими. Є, звичайно, прецеденти, коли на замовлення везуть “у пакетах”, але левова частка – це “вторинка”. І тут потрібно прийняти і для себе зрозуміти наступну особливість «штатівської» експлуатації: більшість «легковиків» купується в кредит, виїжджається «до дірок», а потім здається в Trade In при покупці нової.
Обслуговуванням та залицянням ніхто особливо не займається — олію в кращому разі змінюють. Просто тому, що це безглуздо: весь термін служби автомобіля ним фактично володіє банк. То навіщо вкладатись у чуже?
«Траки» — великі американські пікапи — купуються надовго, а ось різний ширвжиток, на кшталт седанів, хетчбеків та універсалів — це рішення на кілька років. А потім вони відбувають підкорювати інші континенти. У тому числі наш, де їх доводиться стоїчно приводити до тями.
Другий важливий аргумент – запчастини. Машини для американського ринку найчастіше відрізняються від моделей для європейського, які постачалися і до нас. Простіше кажучи, фільтри та колодки, найімовірніше, знайдуться, а ось будь-яку іншу деталь доведеться пошукати: прокладки, сальники, підшипники та інше — теж розхідники, але їх треба буде замовляти та чекати. Часом – місяцями. Що вже говорити про вузли та агрегати, які з високою часткою ймовірності доведеться виглядати за розбірками?
Третій пункт — «ДТП». Більшість американських машин, що продаються в Україні, — «битки». Їх купують на аукціонах страхових компаній, після чого привозять в порти Литви або Польщі та до нас, де вже на місці ремонтують. Звичайно, намагаючись гранично заощадити на відновленні. Так з’являються різні «обманки», китайські запчастини, датчики, що глючають, барахлячі клапани і багато іншого, з чим належить розбиратися вже новому власнику. «Засідку» необхідно буде локалізувати, знайти, потім — поміняти. Це час і чималі гроші, без вкладення яких машина найчастіше стає нерухомістю. І ось у цей момент виникає просте питання: а чи варто воно того?
Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…
Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…
Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…
Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…
Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…
Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…
Leave a Comment