Новини

Автовласникам в Україні продовжують вручати «листи щастя», незважаючи на обіцянки

Share

В Україні через війну багатьом власникам автомобілів на єврономерах не вдалося вчасно вивезти машини за межі митної території, а дехто думав, що це необов’язково. Водночас — штрафи за таке порушення сягають 170 тисяч гривень, також загрожує конфіскація авто.

Юристи зазначають, що хоч на своїй офіційній сторінці Державна митна служба повідомила про нібито «автоматичне» зупинення/продовження термінів тимчасового ввезення авто, терміни зворотного вивезення якого припадає на період після 24.02.2022 року — до такої інформації слід ставитися обережно. Оскільки дані повідомлення йдуть врозріз із законодавством. Та й до всього — митниця згодом видалила таке повідомлення.

Так, закон передбачає індивідуальний порядок погодження зупинення терміну шляхом подання заяви у митні органи із зазначенням індивідуальних підстав та одержання погодження.

Однак, часто навіть суди не визнають сам по собі факт війни обставиною непереборної сили для всіх громадян і беруть до уваги особливості кожного конкретного випадку. В основному — через те, що не скрізь ситуація з безпекою однакова.

Юристи описали такий випадок: іноземець, студент Харківського національного університету, ввіз 12 червня 2021 року в Україну авто в митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року». Кінцевий термін припав на час війни.

Він повірив повідомленню Державної митної служби про скасування штрафів та не погодив з митницею питання продовження цього терміну.

Однак, у вересні чоловіка зупинили на кордоні митники та склали протокол про несвоєчасне вивезення авто, хоч він посилався на відповідне повідомлення Держмитниці.

Справу передали в суд, де феміда визнала громадянина винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 Митного кодексу України, та оштрафувала на 170 тисяч грн. Суд не взяв до уваги те, що Харків був під обстрілами. Водночас, попри штраф, авто йому все одно потрібно вивезти. Якщо зволікатиме далі — чекатиме ще один штраф у 300% несплачених митних платежів.

Зважаючи на це — усі власники авто на єврономерах мають звернутися до відповідних митниць із заявами про продовження чи зупинення терміну перебування їх автомобілів в Україні.

Письмове рішення потрібно пред’явити на пункті пропуску митного контролю при вивезенні транспорту. Інакше — чекає штраф, додають юристи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Автомеханік розповів, коли гальмівні колодки потрібно терміново міняти

Справна робота гальмівної системи є ключовою для безпеки на дорогах. Однак водії іноді забувають вчасно…

26.09.2024

Вартість вживаних автомобілів у США йде на спад

Протягом останнього року ціни на вживані автомобілі зі США продовжують знижуватись. Після стрімкого зростання в…

26.09.2024

Пасажирам п’яного водія загрожує до п’яти років ув’язнення

Керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння — це серйозне порушення, яке в Україні карається доволі…

26.09.2024

Розкрито основні проблеми з двигунами вживаних Volkswagen Tiguan

На ринку кросовер Volkswagen Tiguan був представлений у двох поколіннях і довгий час залишався одним…

26.09.2024

Hyundai працює над новим гібридним кросовером

Корейський автовиробник має намір розширити свій асортимент моделей у сегменті SUV. Наступною цікавою прем'єрою компанії…

26.09.2024

Новий Hyundai Palisade отримає 9-місний салон

Розробка другого покоління кросовера Hyundai Palisade активно триває. Прототипи флагманської моделі південнокорейського бренду регулярно потрапляють…

26.09.2024