Цього року в Україні відкриють ще три пункти пропуску на кордоні з ЄС

0
247

До кінця цього року на заході України планують відкрити три пункти пропуску через державний кордон: «Нижанковичі» на кордоні з Польщею, «Красноїльськ» і «Дяківці» на кордоні з Румунією. Один із них буде введено в експлуатацію цього місяця, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

“Пункт “Красноїльськ-Вікова-де-Су” буде запущено поступово з цього місяця. Спочатку будуть пропускати легкові автомобілі вагою до 3,5 тонн, потім порожні фури, а потім вони працюватимуть на повну потужність. Крім того, ми плануємо відкрити до кінця року “Дяківці-Раковець” та “Нижанковичі-Мальховичі” для транспорту. Пункт “Нижанковичі” спочатку використовувався лише для порожнього руху. Його збудували з нуля. Найєм сказав, що він тимчасовий і потрібен. Для пришвидшення транспортного потоку через західний кордон у першому кварталі наступного року буде запущено пункт пропуску «Ужгород-Вишнє – Німецьке».

Заступник міністра зазначив, що за часи незалежності України було відкрито лише один новий пункт пропуску – «Краковіц-Корчева», а також було багато недобудованих та частково зведених пунктів пропуску, в тому числі за позикові кошти.

«Наприклад, перехід «Красноїльськ-Вікову-де-Сус» виконано на 85% (зараз – 95%), «Дяківці-Раковець» – 60%, «Ужгород-Вишнє Німецьке» – майже на 90% виконано на першому етапі через При будівництві деяких з цих будинків ще є заборгованість перед підрядниками, тому зараз ми активно працюємо над вирішенням цих питань і введенням новобудов в експлуатацію», – сказав Найєм.

За його словами, відкриття нових пунктів пропуску є необхідним, але через певні юридичні та інфраструктурні проблеми це буде фактично реалізовано протягом року-двох, тому наразі ведуться роботи з реконструкції та переобладнання існуючих пунктів пропуску.

“В результаті ми можемо збільшити пропускну спроможність на 25-30% і створити умови для робітників і людей, які їдуть транзитом. Це в основному кордони з Польщею, Словаччиною, Румунією та Угорщиною. Наші партнери готові до цього”, – сказав Найєм.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.