Чи є ризик дефіциту пального в Україні після обстрілів

Останні два дні на вулицях українських міст вишикувалися черги за бензином та дизелем.

Час читання: 2 хв.
0
epa10225961 A person pumps gas at a Shell gas station in Alexandria, Virginia, USA, 05 October 2022. A coalition of oil-producing countries that include Russia - the Organization of the Petroleum Exporting Countries (OPEC) Plus - agreed to cut oil production by two million barrels a day. The move met strong condemnation from the White House and is expected to increase the risk of a global recession, help Russia fund war efforts in Ukraine and prevent gas prices from falling, according to analysts. EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Якщо на момент 10 жовтня і масованих ракетних обстрілів було неможливо однозначно відповісти, чи буде дефіцит палива, то через кілька днів, коли галас стих, до розбору цього питання можна підійти з тверезою головою. Так, у журналі Autocentre.ua звернулися до великих операторів ринку палива в Україні, щоб дізнатися, до чого готуватись водіям.

“Палива в автозаправних комплексах Socar вистачає. Є тижневий запас палива плюс існує можливість довезти додаткові резерви з нафтобази. Обмежень за обсягом палива на один автомобіль немає. Після закінчення повітряної тривоги АЗК Socar відновили свою роботу. Автомобілі можна безперешкодно заправити, отримати всі сервіси та купити необхідне в дорогу.”, – прокоментували ситуацію на заправках Socar.

“Поки ситуація з пальним залишається стабільною. Тільки на окремих АЗК ми відслідковуємо збільшення попиту. Нагадаємо, що з початку повномасштабної агресії Росії проти України мережа АЗК WOG працює у посиленому режимі. Постачання палива максимально диверсифіковано. Потреби у введенні обмежень на відпустки пального поки немає”, – розповіли про нинішню ситуацію представники мережі WOG.

“На щастя, всі резервуари станом на ранок 10 жовтня сповнені, оскільки ми вже налагодили нову модель поставки. Всі АЗС працюють, і палива вистачає. Новий ланцюжок поставок повністю виключає нафтобази. Нашими нафтобазами стали бензовози. Тобто, бензовоз завантажується пальним у Європі, їде в Україну і тут одразу розвозить це пальне АЗС. Тому все працює”, – сказали представники мережі БРСМ.

При цьому варто враховувати, що на момент повітряної тривоги усі АЗС закриваються, щоб зберегти життя та здоров’я персоналу та відвідувачів АЗС. Враховуючи відповіді представників великих автозаправних мереж, паливо в Україні зараз є і жодних обмежень на його продаж запроваджувати не планують. Попри це завжди краще їздити з повним баком і не розслаблятися.

Реклама

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!