В ЄС набули чинності нові правила отримання водійських прав для українських біженців

0
277

Наприкінці липня набув чинності «Положення про використання українських національних водійських прав у країнах ЄС». Зміни стосуються лише тих, хто користується тимчасовим або належним захистом у країнах ЄС.

Цей документ встановлює особливі правила щодо прострочених, втрачених або викрадених українських водійських прав.

Отже, починаючи з кінця липня в таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія , Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швеція, Чехія – ви можете:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом, а не лише впродовж 6 місяців;
  • користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
  • користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії у 2022 році (це є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки);
  • отримати тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення водія без складання іспитів — достатньо проведення країною ЄС перевірки дійсності отриманого в Україні права на керування, а також перевірки відповідності стандартам фізичної та психічної придатності до керування.

Розглянемо кілька життєвих ситуацій.

Наприклад, людина під час війни поїхала до Польщі і отримала тимчасовий захист. Наразі термін дії її першого водійського посвідчення закінчився. Термін дії такої довідки становить 2 роки, після чого її можна замінити. В Україні такі прострочені водійські права під час воєнного стану вважаються дійсними. Відтепер такі водійські права також вважаються дійсними в країнах ЄС. Вам не потрібно витрачати час на отримання польських водійських прав або їхати в Україну, щоб їх отримати.

Важливо, якщо термін дії посвідчення водія, виданого в Україні, закінчується до початку 2022 року, його все одно потрібно замінити.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.