Експерти пояснили, чому не очікують зростання цін на АЗС

0
339

Виявляється, в цінах на бензин було закладено до 20 грн прибутку за літр. 

Попри падіння офіційного курсу гривні підвищення цін на пальне очікувати не варто, а в окремих регіонах можна навіть сподіватися на їх зниження. Це показало опитування учасників ринку, пише “ЕП”.

З одного боку експерти заявили про шок.

Так, за словами директора групи компаній PRIME Дмитра Леушкіна, новина про підвищення курсу долара стала для ринку справжнім потрясінням.

“Зранку в четвер (21 липня – ред.) гуртовий ринок вийшов зі старими цінами, а після оприлюднення рішення регулятора всі виставили нові ціни”, – каже він.

Як стверджує директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн, вартість закупівлі пального для імпортерів одразу зросла на 10 грн за літр. Після рішення НБУ приблизно на таку ж суму підвищилися гуртові ціни. Щоправда, ближче до вечора вони трохи відкотилися: зростання становило 8 грн за літр.

Деякі оператори обіцяють підняти ціни на бензин до 59 грн за літр, на дизельне пальне – до 62 грн за літр.

Проте, після першого шоку з’явилися і більш оптимістичні прогнози.

По-перше, останнім часом трейдери закладали у вартість пального високу маржу прибутковості.

По-друге, знижуються світові ціни на нафту і нафтопродукти.

Щодо маржі, окремі мережі під час війни заробляли надприбутки, які в окремих випадках могли сягати від 10 грн за літр до 20 грн за літр.

Зараз читають  Volkswagen оголосив про відкликання більше 43 тисяч автомобілів

“Така маржа дозволила залити ринок скрапленим газом та дизельним пальним і значно покращити ситуацію з бензином. Насичення ринку спричинило очікуваний результат: гостру конкуренцію та падіння цін”, – каже Куюн.

Експерт ринку пального Геннадій Рябцев також каже, що вартість нафтопродуктів в Україні була сильно завищена через військові ризики.

“Причинами великої маржі були необхідність повної перебудови логістики, втрата морських поставок, затори на дорогах, ракетні удари по нафтобазах у перші місяці війни, втрата об’єктів інфраструктури”, – сказав Геннадій Рябцев.

Надалі всі очікували, що завдяки скороченню маржі ціни на пальне протягом наступних двох тижнів зменшаться на 5-8 грн за літр. Тепер же цей потенціал просто перекриється курсовим стрибком, а для споживачів ціни не зміняться.

Зокрема, за словами Куюна, поточні розцінки на заправках можуть і не змінитися. Вартість скрапленого газу здатна стабілізуватися на рівні 30 грн за літр, дизельного пального – 55-57 грн за літр, бензину – 52 грн за літр.

Але Рябцев вважає, що на заході України ціни на пальне повинні навіть знижуватися.

“Враховуючи логістику, у західному регіоні ціни мали знизитися набагато раніше, оскільки вони були вищими від економічно обґрунтованих”, – каже він.

Це рішення означає, що імпортери купуватимуть іноземну валюту дорожче, а різницю закладатимуть у кінцеву вартість товарів. Представники НБУ попередили, що це призведе до зростання цін, зокрема на нафтопродукти.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.