Мережа АЗС підняла роздрібні ціни на пальне через зростання курсу валют

0
1100

Після вчорашнього різкого падіння офіційної гривні мережа АЗС відреагувала підвищенням ціни на паливо. Про це свідчать дані щоденного моніторингу ринку роздрібної торгівлі Консалтингової групи «А-95».

Зокрема, подорожчання зафіксовано в мережі «Прайм» (35 діючих АЗС). Там ціна на бензин марки “А-95” з покращеними якісними показниками зросла на 4 долари і тепер становить 52 долари/літр, а дизпальне подорожчало на 2 долари/літр до 55,00 доларів/літр.

У рівненській мережі «Олас» (10 АЗС) бензин та газ подорожчали на 5,5 та 6,5 грн/л до 55 та 59 грн/л відповідно.

У мережі “Катрал” (9 АЗС) бензин подорожчав до 60,99 грн/л (+6 грн/л), у приватному секторі – до 58,99 грн/л (+3,99 грн/л).

Дизель Chipo подорожчав на 4 грн/л до 57,90 грн/л (56 АЗС).

Крім того, на 1-2 грн/л подорожчали манго (26 АЗС) і Рурська група (8 АЗС) (див. таблицю).

Тим часом найбільша мережа країни поки не змінила ціни.

Варто зазначити, що вчора, 21 липня, згідно з рішенням Національного банку України офіційний курс долара США був підвищений на 25% до 36,56 USD/USD. Це є причиною коригування ціни.

Зараз читають  Восени АЗС можуть запровадити обмеження щодо відпустки бензину

Водночас, на думку експерта, ціни на пальне в українській мережі АЗС, ймовірно, залишаться на поточному рівні, незважаючи на зростання офіційного курсу. «Розрахунки за державними нормативними формулами показують, що цілком можливо, що ціни на нинішніх АЗС залишаться такими ж», – сказав директор консалтингової групи «А-95» Шерші Куюн. «Він також виграє від падіння світових цін на нафту та нафтопродукти, яке спостерігалося в липні».

Учасники ринку думають трохи інакше. «Математика — це точна наука, і я можу з упевненістю сказати, що пальне з головного джерела в Європі подорожчало для нас на 7,45 грн за літр. Це реальна цифра, вона пов’язана з курсом, нічого не дорожче, ніж курс. Це важливо», – пояснює керівник групи компаній «Прайм» Дмитро Люшкін.

Він прогнозує що за тиждень ціни на дизельне пальне зростуть до 58-62 за літр дизельного пального. Бензин буде коштувати 54-58 грн за літр.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.