В Україні штраф, виписаний інспектором без участі водія, незаконний

0
618
UPG

Досить часто на українських дорогах виникає ситуація, коли інспектор зупиняє водія за порушення правил дорожнього руху, переписує дані з посвідчення водія (або забирає документи з собою), йде у свій службовий автомобіль і там оформлює протокол.

За кілька хвилин інспектор повертається і вручає водієві складену ухвалу про штраф.

В одній із таких стандартних ситуацій водій не погодився з тим, що інспектор обмежився формальним наповненням ухвали у своєму службовому автомобілі. Адже інспектор має провести спеціальну процедуру, описану в законодавстві. Тож водій звернувся до суду.

Суди першої та апеляційної інстанції дослідили, що водій справді порушив ПДР. Однак погодилися з аргументами водія щодо неприпустимості формального складання ухвали у службовому автомобілі без проведення розгляду справи.

Зокрема, П’ятий апеляційний адміністративний суд у рішенні нагадав департаменту патрульної поліції про те, як має проводитись процедура розгляду справи. Так, згідно із ч. 1 ст. 279 КУпАП розгляд справи починається з подання посадової особи, яка розглядає цю справу.

Частиною 2 зазначеної статті встановлено, що посадова особа, яка розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягується до адміністративної відповідальності. Роз’яснює особам, що у розгляді справи, їх правничий та обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази та клопотання.

Розглядаючи матеріали справи, суд зробив висновок, що «патрульна поліцейська фактично не здійснювала розгляд справи про адміністративне правопорушення у вищезазначеному порядку і лише склала оскаржувану ухвалу, перебуваючи у службовому автомобілі» (дослівно).

За результатами розгляду справи суди визнали постанову поліції про притягнення водія до адміністративної відповідальності протиправною та скасували її (Справа №489/434/20).

Таким чином, навіть якщо Ви порушили ПДР, це не звільняє інспектора від обов’язку дотримуватись процедури розгляду справи, як це передбачено статтею 279 КУпАП.

Якщо ж інспектор обмежився формальним складанням ухвали без проведення розгляду справи, такий штраф незаконний і підлягає скасуванню! Навіть якщо водій справді порушив правил дорожнього руху.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.