Через кілька тижнів після початку війни роботу камер автофіксації все ж таки відновили через зростання ДТП на дорозі, але роботу відновили лише 128 камер у різних регіонах України з 270.
Під питанням досі залишається ефективність камер, адже статистика за мирний час говорила про те, що загальна аварійність на дорогах, де були встановлені камери, зросла, водночас, на тих конкретних ділянках, де були встановлені камери, було помічено зниження аварійності. на 30%, пише Bigmir .
Що таке камери автофіксації?
Камери автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР є комплексом, який може записувати фото та відео докази порушень правил дорожнього руху з боку водіїв. Комплекси, які зараз встановлені на дорогах України, фіксують лише порушення швидкісних обмежень, хоча надалі обіцяють додати і фіксацію інших порушень правил дорожнього руху.
Які порушення фіксують камери?
Наразі всі камери на території України фіксують порушення швидкісних обмежень, а деякі камери у Києві вже почали штрафувати за порушення вимог розмітки. Теоретично, камери можуть фіксувати такі види порушень правил дорожнього руху:
- проїзд на заборонний сигнал світлофора;
- порушення правил зупинки та стоянки;
- рух та зупинка на смузі громадського транспорту;
- виїзд на смугу зустрічного руху;
- рух через залізничний переїзд;
- порушення заборони рухатися тротуарами.
Де встановлені камери?
На сьогоднішній день в Україні працює 97 камер автофіксації, які встановлені у:
- Києві
- Харкові
- Львові
- Запоріжжя
- Мелітополі
- Одесі
- Кривому Розі
- Кропивницком
- Lucke
- Чернігові
- Білої Церкви
- Вінниці
- Сумах
- Житомирі
- Кашель
- Мукачево
- Івано-Франківську
- Полтаві
- Тернополе
- Хмельницькому
- Кременчуке
- Черкасах
- Чернівці.
Крім цього кілька камер також є на трасах:
- Київської області
- Вінницької області
- Житомирської області
- Закарпатської області
- Івано-Франківської області
- Львівської області
- Одеської області
- Полтавської області
- Рівненської області.
Жодна камера не встановлена потай, повний перелік усіх камер автофіксації порушень правил дорожнього руху можна знайти на сайті МВС.
Які камери встановлено?
На українських дорогах встановлюють камери, які виготовляє підприємство «Українські системні інновації». Камери мають кодову назву Каскад, а вартість однієї складає 970 тис. грн.
Камери можуть фіксувати порушення, скоєні автомобілями з номерами України, Молдови, ЄС, Росії та Білорусі. Максимальна швидкість, яку може зафіксувати камера – 240 км/год із відстані 20-50 метрів. Одна камера покриває до трьох смуг руху, загальна ширина яких становить 10,5 м. Усі дані з камер автофіксації зберігаються на серверах МВС.
За що штрафуватимуть
Як відомо, на сьогоднішній день камери, які встановлені в Україні, фіксують порушення швидкості та порушення вимог розмітки. За порушення швидкісних обмежень більш як на 20 км/год в Україні передбачено штраф у 340 грн. За порушення швидкості більш ніж на 50 км/год в Україні передбачено штраф у 1700 грн. За порушення вимог ліній розмітки в Україні передбачено штраф 510 грн.
Зазначимо, що сама камера має похибку в 3 км, тому щоб отримати мінімальний штраф потрібно перевищити швидкість мінімум на 23 км/год. Таким чином. при обмеженні 50 км/год водія оштрафують лише за їзду зі швидкістю 73 км/год і вище.
Як працює система відеофіксації порушення правил дорожнього руху
У момент, коли камера фіксує перевищення швидкості, інформація потрапляє до єдиної системи електронної фіксації порушень МВС. Після цього сам штраф перевіряє уповноважений співробітник поліції. Після перевірки формується постанова про порушення, яке поліцейський має підписати електронним підписом.
Після цього порушнику надходить повідомлення на телефон через мобільний додаток (Штрафи UA, Штрафи ПДР, ДІЯ). Повідомлення надходить лише в електронному вигляді. Якщо в перші 15 днів порушник не сплатив штрафу, то йому надходить паперове повідомлення поштою за місцем його реєстрації.
Штрафи на авто із іноземними номерами виписують на тих, хто ввіз їх на територію України.
Як сплатити штраф з камер автофіксації?
У перші 10 днів у водія є можливість сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху, яке було зафіксовано в автоматичному режимі зі знижкою 50%. Також у перші 10 днів після отримання штрафу водій має право оскаржити його в суді.
Якщо водій не заплатив штраф протягом 30 днів, то його сума збільшується вдвічі, а справу передають виконавчій службі, яка може накласти низку санкцій на самого порушника та його майно.
Штраф можна сплатити:
- за QR-кодом на лицьовій стороні постанови;
- у електронному кабінеті водія на сайті МВС;
- в приложении «Дія»;
- за допомогою платіжних систем та сервісів. Наприклад, за допомогою програми “Штрафи UA” або “Штрафи ПДР”;
- у банку.
Кошти, отримані від сплати автоматичних штрафів, спрямовуватимуться на покращення дорожньої інфраструктури та на безпеку дорожнього руху.
Leave a Comment