Українські страхові компанії зможуть удвічі підвищити вартість автоцивілки

0
1242

Через місяць набирає чинності постанова НБУ, яка передбачає коригування вартості страхових полісів в залежності від кількості аварій у минулому. Такий коефіцієнт дозволить підвищити вартість страхового поліса на 180%. Водночас максимальна знижка за повністю безаварійне минуле сягає лише 10%.

Постановою НБУ від 30.05.2022 №108 передбачено можливість застосування страховими компаніями під час продажу страхових полісів коригуючих коефіцієнтів до вартості поліса в залежності від наявності чи відсутності у минулих періодах у водія ДТП з його вини.

Іншими словами, це система формування вартості страхового поліса в залежності від ризикованості їзди водія. Чим більша вартість страхових відшкодувань за нанесеними водієм збитків, тим дорожча для нього вартість поліса у майбутньому.

Офіційно зазначена система впроваджується з метою заохочення безаварійної експлуатації транспортних засобів. В реальності ж страхові компанії будуть використовувати її для підвищення вартості страхування для водіїв, які систематично вчиняють ДТП.

Застосування даної системи є не обов’язком, а правом страхової компанії. Проте страхові компанії фактично зацікавлені у підвищенні вартості страхових полісів, в тому числі для водіїв, які систематично скоюють ДТП.

Можливість застосовувати коригуючі коефіцієнти з урахуванням кількості ДТП була передбачена і раніше. Проте страхові компанії були позбавлені можливості отримувати у спрощеному порядку повну інформацію про страхові випадки водіїв під час дії полісів інших страхових компаній.

Зараз читають  А-92 зникає, ціна на газ зростає: що робиться на АЗС в Україні

У зазначеній постанові НБУ передбачив механізм отримання страховими компаніями відомостей про повну історію страхових випадків щодо водіїв, які хочуть придбати поліс. Такі відомості будуть надаватись страховим компаніям з єдиної централізованої бази даних МТСБУ у передбаченому законом порядку.

Всього передбачено 15 класів ризику: від класу “13” до класу “М”. Зокрема, для водіїв з “найгіршою” історією (клас “М”) передбачено здорожчання вартості страхового поліса в 1,8 раза. Водночас для водіїв з відсутністю за всю історію водіння жодних ДТП (клас “13”) вартість поліса зменшиться, оскільки передбачено понижені коефіцієнти – максимально до 0,9.

Тобто, для водіїв, з вини яких раніше систематично вчинялися ДТП, страховий поліс буде дорожчим майже удвічі – до 180%. Водночас для водіїв з безаварійним стажем вартість поліса буде дешевшою максимум на 10%.

Постанова НБУ від 30.05.2022 №108 набирає чинності з 01.07.2022.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.