Коли водій заплатить штраф за рух на червоний: Подробиці

0
153
A city crossing with a semaphore. Red light in semaphore
За проїзд на червоне світло світлофора в Україні можуть навіть забрати права.

Ще у школі дітей вчать, що не можна переходити дорогу на червоне світло, потім у автошколі водіям розповідають, що на червоне вони повинні стояти і чекати. Водночас, іноді трапляються інциденти, коли водії порушують ПДР на дорозі та їдуть на червоний сигнал світлофора.

Перша думка, що виникає у водіїв під час проїзду на червоне: а який штраф за рух на червоне світло в Україні передбачено адміністративним кодексом? Відразу варто сказати, що в залежності від ситуації штраф за проїзд на червоний сигнал світлофора може дуже сильно варіюватися.

У КУпАП передбачені такі штрафи за рух на червоне світло:

  • Штраф за проїзд на червоне світло світлофора, згідно зі статтею 122 КУпАП, дорівнює 510 грн.
  • Штраф за перехід по пішохідному переходу на червоне світло, згідно зі статтею 127 КУпАП, дорівнює 255 гривням
  • Штраф за проїзд велосипедиста на заборонний сигнал світлофора, згідно зі статтею 127 КУпАП, дорівнює 340 гривням
  • Штраф за рух на червоне світло для велосипедистів та пішоходів якщо вони перебувають у стані алкогольного сп’яніння, згідно зі статтею 127 КУпАП, становить 680 грн.
  • Штраф за рух на червоне світло для велосипедистів та пішоходів, якщо цей маневр призвів до ДТП, згідно зі статтею 127 КУпАП, становить 850 гривень штрафу або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин
  • Штраф за проїзд залізничного переїзду на червоне світло, згідно зі статтею 123, КУпАП дорівнює 850 грн. з вилученням ТЗ чи позбавлення прав на 6-12 міс. з вилученням ТЗ, або арешт на 7-10 діб з вилученням ТЗ.
  • Штраф за проїзд залізничного переїзду на червоне світло під час перевезення пасажирів, згідно з пунктом статті 123 КУпАП – позбавлення прав на 12-36 міс. з вилученням ТЗ або арешт на 10-15 діб з вилученням ТЗ.
Зараз читають  Названо штрафи для мотоциклів, мопедів та скутерів в Україні

Зазначимо, що раніше, пішоходи, велосипедисти та погоничі тварин могли відбутися лише усним попередженням, але після посилення штрафів у 2020 році безкарний рух на червоне світло став неможливим.


Штраф за проїзд на жовте світло в Україні 2022

Якщо ми говоримо про жовтий сигнал світлофора, то тут не все так однозначно, як із червоним сигналом. Так, в ПДР зазначено, що проїзд на жовте світло карається штрафом у розмірі 425 гривень. Водночас, з цього правила є винятки.

По суті, якщо водій почав рух на зелений, що мигає, після чого загорівся жовтий, то він може загальмувати виключно, використовуючи екстрене гальмування на стоп-лінії. Такі дії водія можуть утворити аварійну ситуацію на дорозі.

У випадку, якщо водій був зупинений патрульним і йому намагаються виписати штраф, слід уважно вивчити запис з відеореєстратора і не боятися оперувати правилами дорожнього руху на захист своїх прав.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.