З перших днів війни українці почали масово виїжджати за кордон. Тоді покинути територію країни, яка кілька годин вступила у війну, намагалося якомога більше людей.
Сьогодні ж ситуація в країні щодо заспокоїлася і наплив людей, які хочуть виїхати через кордон, став у рази меншим. Водночас, деяким людям все ще потрібно час від часу їздити до Європи, тому українці мають чимало питань щодо перетину кордону у воєнний час. Сьогодні Bigmir Авто розповість про всі нюанси перетину кордону і перебування в Європі в період воєнного стану в Україні.
Якщо ви збираєтеся за кордон на машині в умовах воєнного часу, потрібно ґрунтовно підготуватися. По-перше, в машину потрібно покласти необхідний мінімум, а саме:
Також варто заздалегідь прокласти маршрут, а краще кілька альтернативних маршрутів, щоб уникнути черги на кордоні. Так, ДПСУ запустила інтерактивну карту , де можна переглянути кількість машин на всіх пунктах пропуску на західній Україні. Так, іноді є сенс виїжджати з України через кордон зі Словаччиною, Угорщиною або навіть Румунією, щоб уникнути серйозних черг.
Також варто пам’ятати, що для виїзду за кордон на автомобілі потрібен:
При перетині кордону водії повинні мати всі необхідні документи на автомобіль, а саме:
Нагадаємо, що виїхати з України не можуть чоловіки віком від 18 до 60 років призовного віку . Водночас є й винятки. Так, деяким чоловікам все ж таки можна перетинати кордон за наявності наступних документів:
Якщо ви хочете їздити Європою на автомобілі з українськими номерами, то відповідно до європейського законодавства у вас є всього 6 місяців . Після цього потрібно буде виїхати з ЄС та знову в’їхати на його територію, щоб “обнулити” цей термін.
У випадку, коли через 6 місяців автомобіль все ще необхідний вам у Європі, існує три способи, як його можна “легалізувати”:
Якщо говорити про страховку автомобіля за кордон, то йдеться про так звану “зелену карту”. Без цього документа сьогодні не можна перетнути кордон України з ЄС і потім їздити країнами Євросоюзу.
Варто одразу враховувати, на який період ви їдете за кордон, адже краще та дешевше придбати поліс на весь термін поїздки в Україні, оскільки ціни на “зелену карту” в нашій країні нижчі.
Запуск двигуна в сильний мороз — це справжній стрес для його компонентів. Висока в'язкість моторного…
У світовій автомобільній галузі останнім часом стають все популярнішими всілякі рейтинги брендів, у яких незалежні…
Взимку автовласники часто запитують, як довго їм слід прогрівати двигун перед тим, як вирушити в…
Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, висловив думку, що штрафи за перевищення швидкості…
У Верховній Раді обговорюють підвищення штрафів за паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю.…
Уживаний BMW 3-Series покоління Е90 можна придбати у бюджеті 300 - 400 тисяч гривень, але…
Leave a Comment