Автори законопроекту ініціюють зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення
Народні депутати від «Слуги народу» Георгій Мазурашу, Мар’яна Безугла та Олександр Фадієнко ініціювали внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортним засобом. Про це повідомляє « Главком » із посиланням на відповідний законопроект , зареєстрований 17 травня.
Нардепи пропонують статтю 130 Кодексу про адміністративні правопорушення, крім передбачених покарань, доповнити таким текстом: в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння тягне за собою конфіскацію транспортного засобу для подальшої передачі на потреб .
«У цей особливий період загострюється громадський запит на справедливість, більш суворе покарання, зокрема, за правопорушення, які можуть призвести до тяжких непоправних втрат. Серед таких – і керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, що нерідко призводить до ДТП із трагічними наслідками. Тобто в той час, коли у деяких законослухняних працьовитих громадян вилучають «на потреби армії» транспортний засіб, який нерідко допомагає виживати, або здійснювати підприємницьку діяльність, інші, менш відповідальні громадяни, дозволяють собі їздити за кермом у стані сп’яніння, часто наражаючи себе та інших до смертельних небезпек», – зазначено у пояснювальній записці до законопроекту.
Як відомо, під час війни деякі глави військових адміністрацій вилучають автомобілі у водіїв, яких за рішенням суду визнано винними.
Процедура така: патрульні, спіймавши п’яного водія, складають протокол та спрямовують до суду. Автомобіль одразу везуть на штраф майданчик та інформують адміністрацію. Ті, своєю чергою, повідомляють військовим.
Автомобілі, які не потрібні військовим, віддають власникам. А ті, хто поїде на передову, мають пройти оцінку. Запрошується експерт, який має провести, визначити обов’язкову вартість цього майна, бо закон не передбачає, що таке майно вилучається безплатно. Воно вилучається безкоштовно. Після того, як закінчиться військове становище, буде два способи: або будуть оплачуватись, або якщо автомобіль є, він повертатиметься, тоді оплата не проводитиметься.
Коли інспектор помічає відсутність бризковиків або грязезахисних фартухів на автомобілі, він часто накладає штраф. Однак…
Найнебезпечніші несправності автомобіля – це відмова гальмівної системи та проблеми з кермовим управлінням. Збій у…
Автовласники часто стикаються з проблемою, коли після передачі свого транспортного засобу іншим особам отримують штрафи…
Ризик викрадення автомобіля існує завжди, проте уважність допоможе вам вчасно помітити підозрілі ознаки ще до…
Volkswagen розширила свій асортимент комерційних автомобілів, представивши гібридні версії Multivan eHybrid 4MOTION та Caddy Cargo…
В Україні пішоходи також несуть відповідальність за безпеку на дорогах. Дотримання правил дорожнього руху важливе…
Leave a Comment