Експерт: кількість АЗС в Україні має бути в десять разів меншою

0
2645

Один з експертів паливного ринку вважає, що в Україні надто велика кількість АЗС і через це виникають проблеми.

Однією з причин постійних проблем паливному ринку України, які виникали й раніше, і які війна тільки підсилила є надлишкова роздрібна інфраструктура у цьому сегменті. Таку думку висловив голова комісії з питань нафтогазового комплексу Громадської Ради при Міненерго Сергій Сапєгін.

За оцінками Науково-технічного центру “Психея”, для забезпечення споживачів пальним Україні достатньо буде вдесятеро менше АЗС, ніж є зараз.

“З урахуванням довготривалої тенденції будівництва великих автозаправних комплексів з різноманітною інфраструктурою послуг і високими накладними витратами, таких комплексів на ринку дуже багато, й цю надлишкову складову власники мереж закладають у вартість пального, що обумовлює високі роздрібні ціни на стелах АЗС”, – пояснює свою теорію Сапєгін.

За його словами, те, що конкуренція не призвела до виходу з ринку “зайвих” гравців, означає насправді відсутність належної конкуренції між АЗС. І ймовірно свідчить про наявність злагоджених дій усіх операторів. При цьому далеко не всі роздрібні оператори дотримуються запроваджених державою обмежень.

Зараз читають  На подолання дефіциту Уряд спрямує 70 тисяч тонн бензину та 40 тисяч тонн дизеля

“Тут і пряме порушення вимог щодо цін, і паливні картки з вищими цінами, і непрозорі системи “лояльності”. Я вже не кажу про обмеження прав споживачів продажем 10 і навіть 5 літрів пального на одне авто, що веде не тільки до зайвих втрат пального в чергах, а й до роздмухування ажіотажного попиту. І якщо в мирний час – це лише адміністративні правопорушення, то у воєнний – схоже на мародерство”, – переконаний Сапєгін.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ДЖЕРЕЛОukrinform.ua
ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.