У Раді бажають посилити відповідальність українських водіїв. Як? Довічне позбавлення прав водія. Це покарання загрожує за систематичні грубі порушення правил дорожнього руху (зараз це карається позбавленням прав терміном до 10 років). Такі зміни законопроект хоче внести до ст. 30 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 55 Кримінального кодексу.
Про питання довічного позбавлення права керувати автомобілем розповідає адвокат юридичної фірми “Ілляшев і Партнери” Володимир Адонін виданню Realist.online.
Він вважає, що це можна розглядати у двох площинах: адміністративній та кримінальній.
Позбавлення прав водія, як правило, вже є наслідком грубого або систематичного порушення правил дорожнього руху, наприклад:
“За статтею 124 КУпАП – на практиці, коли внаслідок порушення правил дорожнього руху особа визнає свою провину, жодній людині не завдано шкоди здоров’ю і “потерпіла” сторона не наполягає на більш “суворому” покаранні, судові інстанції рідко вдаються до позбавлення права керувати транспортним засобом” , – заспокоює Адонін.
Проте варто зазначити, що якщо внаслідок порушення правил дорожнього руху хтось серйозно постраждав, а водій не визнає провини, то суд швидше за все забере права.
Адодін додає, що найчастіше права конфіскують саме за 130 КУпАП – за управління у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. На даний момент максимальний термін, на який можуть забрати права, – це 10 років.
Автори оновленого законопроекту мають на меті встановити довічне позбавлення права керувати транспортними засобами за систематичні порушення.
“На мою думку, було б доцільніше викласти цю частину проекту закону, наприклад, у наступній редакції: “Позбавлення наданого даному громадянину права керування транспортними засобами застосовується на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або на строк до довічного систематичне порушення порядку користування цим правом”, – пояснив адвокат.
Він наголошує на формулюванні “або термін до довічного” , щоб дозволити судам бути більш зваженими при призначенні покарання. Крім того, позбавлення прав строком до 10 років за систематичне порушення правил дорожнього руху і так дієвий спосіб, якщо розглядати його як попередження.
“У проекті закону автор пропонує безальтернативне додаткове покарання у вигляді довічного позбавлення права керувати транспортними засобами. Тобто така редакція проекту закону не дає можливості суду з огляду на обставини справи обрати більш доцільне додаткове покарання, наприклад, до 15 або до 20 років позбавлення права керувати транспортними засобами“, – зазначив Адонін.
Президент України Володимир Зеленський підписав новий закон, що спрощує процедуру торгівлі вживаними автомобілями. Документ опублікували…
У Великій Британії на дорогах почали використовувати камери зі штучним інтелектом, які вміють розпізнавати п’яних…
Святкові дні зазвичай наповнені веселощами, вечірками та алкоголем, але важливо пам’ятати, що після вихідних потрібно…
Volkswagen анонсував велике оновлення свого електричного хетчбека ID.3 , яке планується до випуску у 2026…
Найдешевший кросовер Tesla 2025 року готують до прем’єри. Хоча автомобіль уже вирушив у виробництво. Тепер…
Renault попереджає: нові регуляції Євросоюзу можуть підвищити вартість автомобілів на 40% до 2030 року. Що…
Leave a Comment